Rozrywki na Dominice

Większość turystów rozpoczyna swoją przygodę z wyspą od jej stolicy – miasta Roseau, znanego dawniej jako Charlotte Town. Jego największymi atrakcjami są dwa grody – ogród botaniczny, oraz ogród “State House”. Roseau jako jedyne miasto w obrębie Karaibów posiada znaczną ilość zielonych terenów w jego obrębie, poza tym, przez jego centrum płynie największa rzeka Karaibów, zwana także Rouseau. To tutaj rozpoczynają się przeważnie tak zwane jeep safari w głąb kraju oraz wyprawy kajakowe.

Zatem udajmy się w głąb wyspy i zwiedźmy park narodowy Morne Trois Pitons, uznany za miejsce światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO. Miejsce zajmuje 7000 hektarów i znajduje się 7 km od stolicy. Na jego terenie znajduje się gotujące jezioro –  Boiling Lake, które stanowi drugie największe na świecie aktywne jezioro z gorącymi źródłami. Jego powierzchnia wynosi 63 metry kwadratowe, a głębokość to 59 metrów. Jest ono tak unikalne, gdyż przepływająca pod jego dnem gorąca lawa podgrzewa wodę nawet do 90 stopni Celsjusza.

Nie należy zapominać o nurkowaniu i pływaniu po rafach koralowych.

Konkurs czytania na Dominice

Dobiegają końca zawody w czytaniu odbywające się w Arawak House of Culture, organizowane od trzech lat przez Dominica Broadcasting Station (DBS) i Ministra Edukacji. Zawody te są pomysłem  Felixa Hendersona, managera DBS. Udział w wydarzeniu biorą uczniowie szkół podstawowych, finaliści przejdą do grupy reprezentacyjnej w ogólnokaraibskich zawodach czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *