Transport na Saint Martin/Sint Maarten

Na Saint Martin najłatwiej dostać się promem z Anguili, St Barthelemy lub Saby. Taka podróż z Anguili do Marigot trwa 25 minut. Natomiast jeśli chodzi o transport międzynarodowy, nie stanowi on problemu, gdyż na Saint Martin znajduje się międzynarodowe lotnisko Juliana Airport. Wstęp na wyspę dla obywateli europejskich możliwy jest za okazaniem paszportu lub dowodu, natomiast obywatele innych krajów wymagają okazania wizy.

Aby poruszać się po wyspie, najlepiej wypożyczyć samochód. Operacja taka jest znacznie bardziej opłacalna, niż wynajęcie motoru, którego koszt równy jest wynajęciu samochodu i oscyluje wokół 30 dolarów.

Samochód jest najszybszym sposobem transportu w na wyspie. Można oczywiście skorzystać z autobusów, niemniej nie mają one żadnego ustalonego rozkładu i można się na nie naczekać na przystankach. W wiejskich okolicach wyspy natomiast autobus zatrzymuje się na żądanie.

Istnieje możliwość objechania całej wyspy taksówką, koszt takiej wycieczki wynosi 40 dolarów i trwa półtorej godziny. Taksówki nie są drogie, a ich cennik regulowany jest odgórnie przez państwo.

Dodatkową możliwość stanowi wynajęcie roweru – turystycznego lub górskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *