Kuchnia Montserrat

Kuchnia na wyspie Montserrat podobna jest do całej kuchni karaibskiej. W menu znajdziemy lekkie przekąski z białych mięs, takich, jak ryby, owoce morza, kurczak, które najczęściej są grillowane lub pieczone na ruszcie.

Kuchnia karaibska jest bardzo unikalna i bardzo złożona, gdyż stanowi wynik zmieszania się ze sobą potraw z wielu stron świata. Kuchnia z Monserrat zawiera w swoim menu wiele owoców tropikalnych, łączonych razem w sałatkach albo dodawane do spaghetti i makaronów, czy też jako nadzienie do kanapek.

Potrawy na Montserrat wykazują wpływy z Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Wiele z restauracji na wyspie  serwuje dania z owoców morskich, zarówno bardzo proste i surowe w wykonaniu, jak i bardzo skomplikowane, które tworzą niezwykłe połączenia.

W menu można tutaj znaleźć niepowtarzalne potrawy, jak na przykład ciasta z owoców morskich – choćby ciasto z kraba, które turyści uważają za miejscowy przysmak, składające się z różnych warzyw, sosu pomidorowego i mięsa z kraba. Można je zakupić w przydrożnych barach. Bardziej wyszukaną potrawą jest już przykład krewetka tygrysia w rumie z cynamonem, bananami i żurawiną. Często dodatkiem do dań jest wędzona szynka. W dodatku kuchmistrzowie z wyspy starają się bardzo przestrzegać ściśle wyspiarskich metod na układanie potraw na półmisku tak, by tworzyły barwne kompozycje. Nie można zapomnieć też o znacznych ilościach przypraw, które dodawane są do każdego dania.

Ponieważ mieszkańcy Montserrat są gorliwymi katolikami, w ich potrawy bożonarodzeniowe i wielkanocne wkładany jest niezwykły wysiłek, gdyż mają one szczególne znaczenie. Do menu dołącza wtedy owca, jagnię, wołowina. Tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie obejmują tradycyjne chleby, do których podaje się warzywa gotowane na parze z przybraniami  i sezonowymi sosami, oraz tartami owocowymi. Polecić można też smakowite musy kokosowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *