Komputeryzacja bibliotek na St. Martin

Lions Club na St. Martin podarowało bibliotece Philipsburg Jubilee Library pięć komputerów. To działanie ma na celu pomóc w komputeryzacji miejsca, a także ułatwić dostęp do internetu klientom kawiarenki znajdującej się w czytelni. Podarunek został przekazany do rąk własnych dyrektorki, Monique Alberts. Przewodniczący Lion Club oświadczył, że działania organizacji mają na celu rozwijanie wiedzy młodzieży, a internet gwarantuje najszybszy dostęp do niej. „Żyjemy w czasach skomputeryzowanych i ciężko się w nich odnaleźć bez dostępu do tego sprzętu. Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie więcej młodych ludzi odwiedzi bibliotekę w celu poszukiwaniu informacji.”, napisano w oficjalnym oświadczeniu. Korzystanie z komputerów w bibliotece jest bezpłatne.

Początek sezonu huraganowego

Nowy system prewencyjny cyklonów. – Obserwatorium Meteorologiczne w Great Bay podaje, że od dzisiaj wiadomości o cyklonach będą podawane z 36 godzinnym wyprzedzeniem, a nie jak dotychczas – z 48. W tegorocznym sezonie mogą zdarzyć się 23 sztormy, o następujących imionach: Bonnie, Colin, Danielle, Earl, Fiona, Gaston, Hermine, Igor, Julia, Karl, Lisa, Matthew, Nicole, Otto, Paula, Richard, Shary, Tomas, Virginie i Walter. Czternaście z nich może stać się huraganami. Sezon huraganowy będzie trwał do listopada.

Młode żółwie wylęgły się na plaży Simpson Bay

The Nature Foundation zanotowało wylęgnięcie się młodych żółwi morskich z gatunku Leatherback, na plaży Simpsonbay Beach. Gniazdo zostało uwite 8 lipca i dyrektor Nature Foundation doliczył się w nim 67 jaj z młodymi.

Wydarzenie jest wyjątkowe, gdyż St. Maarten jest jednym z bardzo niewielu miejsc na świecie, gdzie składa jaja ten gatunek żółwia morskiego. Wyspa podejmuje wszelkie starania, aby chronić wiele zagrożonych gatunków zwierząt. Dodatkowo, na tej samej plaży zaobserwowano sześć innych gniazd, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *