Gotujący policjanci

Policjanci na Kajmanach są ostatnią grupą służb cywilnych, która bierze udział w bezpłatnych, miesięcznych kursach gotowania, organizowanych przez Lighthouse Restaurant’s. Zajęcia odbywają się w restauracji, w sali dwunastoosobowej. Uczestnicy kursu uczą się, jak przygotować dania, takie jak nowojorski stek z grzybami i borówkami, lub mus czekoladowy. Przez ostatnie dwa lata restauracja ta organizowała kursy dla uczniów szkół, natomiast w związku z kryzysem, od roku biorą w nich udział także i służby cywilne. Pomysł spotyka się z wielkim entuzjazmem ze strony uczestników tych zajęć.

Ruszyły przetargi na realizację CCTV na Wielkim Kajmanie i Kajmanie Brac

W związku ze wzrostem przestępczości na wyspach, ruszył przetarg na uruchomienie CCTV – systemu ponad trzystu kamer, rozmieszczonych w 70 punktach na wyspie, transmitujących obraz całą dobę. Urządzenia te mają zostać zainstalowane przy głównych drogach, skrzyżowaniach, na parkingach, na budynkach koło dróg. Oczywiście zostanie zachowana prywatność i kamery nie będą skierowane ku wnętrzom mieszkań.

Pierwsze urządzenia CCTV zostaną zainstalowane w George Town, w okolicach West Bay w przeciągu najbliższych tygodni. Mały Kajman nie zostanie objęty tym projektem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *