Rozrywka na Saint barthelemy

Do jednej z rozrywek na wyspie zalicza się niewątpliwie możliwość spotkania sław. Większość z nich posiada tutaj swoje prywatne posiadłości, lecz na przykład Steve Martin często widziany jest w tłumie. Lecz oczywiście Saint Barthelemy oferuje i inne sposoby spędzania wolnego czasu.

Plaże Saint Barthelemy kusza wyjątkową czystością oraz umożliwiają odcięciem się od tłumów. Na plaży Grand Saline znajduje się plaża nudystów. Inne plaże, Colombier, Anse de Flamands i pozostałe oferują miłe spędzanie czasu w pięknym otoczeniu pod parasolką przeciwsłoneczną, popijając drinka i obserwując jachty. Najbardziej popularną wśród turystów zdaje się być plaża Saint Jean. Najsławniejszym barem na Saint Barthelemy jest La Select i jest on bardzo popularny wśród turystów.

Oczywiście nie może także zabraknąć nurkowania, wycieczek motorówkami i pływania w ciepłych przybrzeżnych wodach.

Gdy znudzą się już plaże, można udać się na zwiedzanie Eglise de Lorient – pierwszej osady angielskiej z kościołem z XIX wieku i cmentarzem. Można udać się na najwyższy szczyt wyspy – Vitet. Dla osób lubiących wycieczki muzealne wspaniałą opcją będzie Inter Oceans Museum prezentujące kolekcję muszli, oraz Saint Barthelemy Municipal Museum. Nie lada atrakcją jest także Corossol – wioska rybacka, gdzie wyplata się kapelusze, a kobiety ubierają się w typowo normandzkie stroje. Corossol stanowi w pewien sposób żywy skansen i jest atrakcją wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *