Kuchnia Turks i Caicos

Na wstępie należy podkreślić, że z powodu faktu, iż na wyspach nie jest produkowane żadne pożywienie, lecz wszystko pochodzi z importu, ceny pożywienia mogą zaskakiwać (niekoniecznie pozytywnie). Na Turks i Caicos jest bardzo drogo.  Najtańszy posiłek wynosi około 5 dolarów, średni pomiędzy 10 a 15 dolarów a w luksusowych restauracjach trzeba przyszykować się na wydatek rzędu ponad 20 dolarów. W cenie posiłku w restauracji wliczony jest zarówno podatek, jak i napiwek.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że w wielu restauracjach wymagany jest strój pod krawatem, warto więc się dowiedzieć jakie wymagania ma dany lokal, zanim się do niego udamy. Rezerwacje niestety są konieczne.

Największy wybór lokali, do których można się udać, znajdziemy w Cockburn Town. Możemy tam znaleźć tradycyjną potrawę Turks i Caicos – grits, czyli  danie spreparowane z suszonych małży lub suszonego groszku, lokalnych warzyw, kurczaka lub ryby. Rum obowiązuje jako napój do każdego dania, wraz z jego lżejszą odmianą – ponczem. Powiedzmy szczerze, Turks i Caicos nie posiadają własnej, charakterystycznej kuchni. Można znaleźć potrawy z kuchni amerykańskiej, afrykańskiej, jak i międzynarodowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *