Kuchnia Wysp Dziewiczych USA

Kuchnia Wysp Dziewiczych charakteryzuje się dużą ilością owoców i zasadniczo są dość słodkie. Na przykład zupa z czerwonej fasoli jest mocno dosłodzona, mimo, iż gotowana jest z wieprzowiny i pomidorów, podobnie klasyczne danie z wyspy – Tannia – przygotowywana z owocu o tej samej nazwie, solonego mięsa, pomidorów, cebuli i przypraw. Innym smakołykiem z wysp jest sałatka ze śledzia, zawierająca tę rybę, ziemniaki, cebule, paprykę, oliwki, marchewkę i jajka na twardo. Fungi to miejscowe określenie na pierogi z mąki kukurydzianej, które często podawane są na słodko z cukrem, mlekiem, rodzynkami i cynamonem. Okra jest głównym warzywem na wyspie, podobnym do ziemniaka, podawanym z mięsem z dodatkiem tłuszczy, papryki, pomidorów i przypraw. Accra to frytki zrobione z okry, bardzo popularne na wyspach. Wegetarianie odnajdą swój przysmak pod postacią ryżu z groszkiem, tutaj zwanym gunga lub congo.

W miejscowym menu znajduje się masa ryb, czasem zwanych dość dziwnie – Ole wife, doctors, porgies, grunts. Ryby są często gotowane w bulionie z dodatkiem cytryny, ziół, papryki, pomidorów. W podobny sposób podawane są konchy, lecz do nich dodaje się kardamon.

Jako deser nęci słodki ziemniak z cukrem, jajkami, masłem, mlekiem, cynamonem, rodzynkami i migdałami, lub lody z mango, guawy, banana lub papai. Smaczne są także pierogi ze wspomnianymi owocami, albo z jabłkami i wiśniami. Pije się tutaj głównie rum Cruzan, który można wywieźć poza standardowymi 5 litrami alkoholu, lub soki z owoców, oraz wodę, która jest wyjątkowo dobrej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *