Niewielka, rajska Mayreau

Kolejną z wysp z archipelagu Grenadyn, która może wydać się nam interesująca, jest wyspa Mayreau. Jest ona najmniejszą z nich, a jej zwiedzenie nie zajmie więcej czasu, niż pół dnia – jej powierzchnia to 4 kilometry kwadratowe, a liczba mieszkańców zawiera się w zaledwie 300.

Ten kawałek lądu, posiadający poszarpaneostre brzegi, ma kilka plaż, skrzętnie ukrytych w niewielkich zatoczkach. Miejsce może kusić pewną dzikością. Wysepka posiada jedynie 200 metrów bitej drogi, łączącą przystań z ludzkim osiedlem. Co więcej, nie ma tutaj elektrowni, a jedynie prywatne agregaty. Jedynym najbardziej okazałym budynkiem jest kamienny kościół z 1921 roku, w którym znajduje się tabernakulum ozdobione muszlą. Niedaleko od niego znajdziemy mały cmentarz na wzgórzu.

Wyspa traktowana jest najczęściej jako miejsce wycieczek w drodze na Tobago Cays. Warto z ciekawości przejść się do osady, lub udać się na plażę Saline Bay, która nęci białym piaskiem i leżakami rozłożonymi dla miłośników opalania. Gdybyśmy chcieli zatrzymać się tu na dłużej, znajdziemy kilka niedrogich pensjonatów i domków wypoczynkowych.

Niewątpliwą atrakcją miejsca jest piękny, malowniczy widok na otaczające Mayreau wyspy, oraz słone jezioro, na dnie którego można znaleźć piękne solne kryształy w porze suchej, kiedy wyparowuje z niego cała woda.

Wody przy brzegu stanowią bardzo dobre miejsce dla ludzi lubiących nurkowanie i pływanie z rurką do oddychania. Podwodny świat w tym miejscu jest pełen kolorów i życia – miękkie i twarde koralowce zachwycają różnorodnością, a przemykające między nimi ławice ryb i żółwi dodają miejscu kolorytu. Można tu także natknąć się na płaszczki.

Gdy wspominamy o nurkowaniu, warto nadmienić takie miejsca, jak Mayreau Garden And Valley, wrak statku Puruni oraz skałę Catholic, która intryguje swoim kształtem.

Mimo niewielkich rozmiarów, ta wyspa na pewno znajdzie swoich wielbicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *