Doktor kultury pomaga ożywić tradycję

Dzięki „doktorowi kultury”, Winstonowi Zack Nisbettowi, trwa na wyspie kurs wyrobu fletów. Ta prawie zapomniana sztuka wymagała odświeżenia, gdyż przez wiele lat była to jedną z form sztuki na wyspie, a zanikając odbiera St Kitts i Nevis część tożsamości narodowej. Winston Zack Nisbett – kustosz International House Museum – jest osobą, która stara się dokumentować i ożywiać tradycje wyspy, które niestety są przekazywane w formie ustnej, gdyż zauważył on znaczny zanik tradycyjnych form kultury u ludzi z tego regionu. Kurs trwa do 21 sierpnia i przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych.

Zmiany opłat za parkowanie na lotnisku

Na lotnisku R. L. Bradshaw International Airport zniesiono opłatę za każdorazowe podjechanie autem po pasażerów pod terminal, która wynosiła 1 dolara. Miejscem, gdzie będzie pobierało się teraz opłaty, jest wjazd na parking przy lotnisku, zamiast obecnego wjazdu na teren obiektu.

Zmiana została dokonana na prośbę wielu kierowców i turystów, gdyż dotychczasowy system powodował tworzenie się wielkiego korka, oraz sprawiał, że wielu kierowców parkowało w nielegalnych miejscach. Teraz, jeśli samochód ma stać koło obiektu dłużej niż pięć minut, musi wjechać na parking, za który opłata wynosi 2 dolary za godzinę. Podjechanie na krótszy czas i to wielokrotnie w ciągu dnia jest bezpłatne.

Zarządzenie przyjęte zostało z wielkim entuzjazmem.

Ponowne otwarcie Four Seasons Resort na St Kitts

Sknvibes.com – Resort Four Seasons w Baseterre na St Kitts zostanie ponownie otwarty  w grudniu 2010 po dwóch latach przerwy. Huragan Omar niemal doszczętnie zniszczył cały kompleks w 2008, pracę straciło wtedy  około 1000 mieszkańców wyspy. Hotel ten odgrywa jedną z kluczowych ról w ekonomii St.Kitts i jego zamknięcie boleśnie się na niej odbiło, straty liczone są w milionach dolarów wschodniokaraibskich. Ponowne otwarcie tego resortu rokuje wiele nadziei na ożywienie gospodarki wyspy i utworzenie wielu nowych miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *