Wyclef Jean prezydentem Haiti?

Jak donosi portal Caribbeandailynews.com znany muzyk Wyclef Jean poczynił kroki prawne w celu wystartowania w wyścigu o fotel prezydencki na Haiti, z którego to kraju wokalista zresztą pochodzi. Wybory prezydenckie na Haiti planowane są na jesień tego roku, lecz z całą pewnością będą znacznie utrudnione na skutek trzęsienia ziemi, jakie dotknęło ten kraj w styczniu br. Wyclef Jean jest jednym z muzyków, którzy występowali podczas koncertu „SOS Saving OurSelves — Help for Haiti”, jaki odbył się w lutym w Miami. Piosenkarz wspiera też aktywnie rozwój edukacji i szkolnictwa w swoim rodzinnym kraju za pomocą organizacji Yéle Haiti.

Póki co Wyclef Jean przeszedł pierwszy etap rejestracji w wyborach prezydenckich przekazując do bazy danych swoje odciski palców. Na oficjalną decyzję o starcie w prezydenckiej batalii ma czas do soboty, 7 sierpnia 2010. Najbliższe wybory mają odbyć się już 28 listopada br. Wyclef Jean (37 l.) w oficjalnym komunikacie stwierdził, że funkcja prezydenta to ogromna odpowiedzialność i musi przedyskutować ten pomysł z rodziną.

Wyclef Jean oficjalnie odpadł z listy

Piosenkarz Wycleaf Jean został oficjalnie zdjęty z listy kandydatów na prezydenta Haiti po tym, jak zdecydowanie odmówił zamieszkania na wyspie i przyjęcia miejscowego obywatelstwa. W ten sposób nie spełnia podstawowego warunku w wyborach, którym jest posiadanie co najmniej pięcioletniego obywatelstwa w kraju, którego prezydenturę chce się objąć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *