Rozrywki na Saint Martin/Sint Maarten

Rozrywki na wyspie stanowią zdecydowanie przyjemność wizualną. Na przykład, fort St. Louis: znajduje się nad zatoką Marigot, i jest największym historycznym budynkiem na Saint Martin. Wybudowano go w roku 1767 aby bronić wyspę przed najeźdźcami. W czasie rewolucji francuskiej stanowił miejsce obrony przed ruchem demokratycznym. Obiekt ten jest dostępny dla zwiedzających całą dobę bez przerwy. Nieco niżej od niego znajduje się wielkie centrum handlowe ze sklepami luksusowych marek.

Muzeum Marigot znajduje się w pobliżu portu na końcu miasta. Jego zbiory zawierają okazy znalezisk z epoki prekolumbijskiej – ceramiki sprzed dwóch tysięcy lat czy też artefakty sprzed niemal czterech tysięcy lat. Wystawy opisują także czasy kolonistów i plantacji. Samo miasto też jest ciekawe, z szerokimi ulicami, ukazuje kulturę francuską w tropikach, tutaj domy kolonialne stoją obok sklepów i kawiarni.

Inna atrakcją, którą warto zobaczyć, jest wioska Grand Case, która prezentuje unikalny styl budownictwa – domki w pastelowych kolorach ozdobione są skrupulatnie rzeźbionymi gankami, sprawiając czarujące, bajkowe wrażenie. Wiele z najznakomitszych lokali Saint Martin znajduje się właśnie tutaj. Niedaleko od wioski znajduje się plantacja melonów Colombier. Jest tam także niewielka przetwórnia, gdzie można nabyć specjały robione z tego owocu.

Bliżej środka wyspy znajduje się Pic Paradis, z którego rozciąga się malowniczy widok na całą okolicę.

Bajkowego obrazu wyspy dopełnia farma motyli, gdzie hodowane są wszelkie egzotyczne odmiany tego owada w otoczeniu jak najbardziej przypominającym raj na ziemi.

Nie można zapominać o jednej bardzo interesującej rzeczy, mianowicie plaży Maho, nad którą schodzą do lądowania samoloty, często znajdując się nad nią niewiarygodnie blisko. Ze względu na bezpieczeństwo samoloty  nie mogą schodzić obecnie  niżej niż na 150 metrów nad ziemię, ale ich lądowanie i tak robi niesamowicie silnie wrażenie.

Sławne postacie na Saint Martin/Sint Maarten

O ile ciężko powiedzieć coś o sławnych postaciach historycznych, które miałyby jakiś wpływ na losy wyspy, natomiast na pewno można powiedzieć wiele ciekawych rzeczy odnośnie postaci współczesnych. Właściciel Microsoftu, Bill Gates, oraz Oprah Winfrey mają tu swoje domy. Ale najciekawszą postacią żyjącą na Saint Martin jest na pewno twórca postaci Yody z Gwiezdnych Wojen – Nick Maley. Na wyspie otwarte jest nawet jego muzeum z pamiątkami filmowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *