Spędzanie czasu na Wyspach Dziewiczych USA

Zacznijmy od miasta, zwanego Cruz Bay. Zwane jest ono „miastem miłości”, a mieszkańcami są głównie starzy hipisi, kapitanowie statków i artyści, panuje tu swobodna atmosfera.

Innego rodzaju atrakcją, z pewnością wartą zwiedzenia jest Virgin Islands National Park. Znajduje się on na St. John i został założony przez Rockefellera w latach 50. XX wieku. Znajdziemy tu wiele gatunków kolibrów, gekonów, papug.

Na St. Croix znajduje się natomiast platforma wiertnicza, przez którą wyspa ta posiada dość wielkomiejski klimat. Ponadto znaleźć można na niej wiele opuszczonych plantacji, a także destylarnie rumu.

Natomiast St Thomas jest wyspą przepełnioną turystami i bardzo mocno skomercjalizowaną i znalazła się ona na ostatnim miejscu w rankingu na najpiękniejsze wyspy świata, przeprowadzonym przez National Geographic.

Do rozrywek innego rodzaju, poza leżeniem na plaży lub zwiedzaniem uroków wysp, zaliczyć można liczne kasynajazdę konnowindsurfingnurkowanie na rafach koralowychskoki ze spadochronempływanie kajakiem.

Rozpoczęcie prac renowacyjnych na Coki Point

W przeciągu najbliższego miesiąca, na St. Thomas rozpoczęte zostaną prace związane z renowacją plaży Coki Point. Miejsce to jest bezcennym obszarem, który przynosi ogromne korzyści. Na renowację kąpieliska – łazienek połączonych z saunami i basenem, rząd Wysp Dziewiczych planuje przeznaczyć 733 tysiące dolarów. Dodatkowo, wzdłuż plaży ma powstać deptak, pawilon handlowy, biuro ratowników, a całość ma zostać otoczona ozdobnym ogrodzeniem.

Kąpielisko ma być wybudowane z materiałów o najwyższej jakości. Część projektu, nie dotycząca bezpośrednio plaży Coki Point jest już zakończona. Całość ma zostać oddana do użytku w marcu 2011.

Rozpoczęto badania nad huraganami

Trzech studentów z Purdue University udało się samolotem blisko gwałtownych zjawisk pogodowych, które tworzą się na Oceanie Atlantyckim. Plan stanowi część projektu naukowego, mającego na celu zbadanie sił, które sprzyjają lub utrudniają tworzeniu się huraganów.

Studenci dołączyli się do grupy wylatującej z St Croix, i będą badać po wilgotności powietrza sposób, w jaki sposób można ocenić, czy sztorm przerodzi się w większe zjawisko.

Projekt, finansowany przez Narodową Fundację Naukową, potrwa do 30 września.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *