Rozrywka na Jamajce

Na Jamajce z cała pewnością wieczorem nie sposób się nudzić. Ciepły klimat zachęca do przebywania na powietrzu, a nieco chłodniejsze wieczory dają chwile ulgi i zapraszają na spacery. Jamajka to światowa stolica reggae, ska, dubu i dancehallu. Na pewno chodząc po ulicach większych turystycznych miejscowości i ośrodków natrafimy na lokal z muzyką na żywo lub koncertem jakiejś formacji. Na Jamajceorganizowane są także pokazy i zawody tańca, konkursy piękności (na pewno będziecie mieli okazję załapać się na zawody miss mokrego podkoszulka) oraz imprezy wprost na plaży albo na ulicy. Raczej nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem miejsca do zabawy i potańczenia. Po prostu wystarczy podążać za głosem muzyki.

Trzeba też koniecznie wspomnieć o fantastycznym typowo karaibskim karnawale (Bacchanal Jamaica czyli Bachanalia na Jamajce), który ma z reguły swoją kulminację w kwietniu. Organizowane są wtedy wielkie uliczne imprezy z muzyką, tańcem i śpiewem o nazwie J’ouvert. Ukoronowaniem karnawału jest wielka parada czyli Road March, a po niej zabawa trwająca do białego rana.

Jamajka to także doskonałe miejsce do uprawiania sportów, nie tylko wodnych, choć te oczywiście wiodą prym wśród turystów. Najbardziej popularne jest oczywiście nurkowanie, ale do wyboru mamy tu jeszcze na przykład wędkowanie sportowe na pełnym morzu, rejsy jachtem, windsurfing i wszelkie jego bardziej niebezpieczne odmiany i pochodne w rodzaju kite czy parasail. Jamajka jako nieliczna z wysp na Karaibach może się pochwalić bogatą siecią wód śródlądowych, dlatego popularne tu sporty to także spływy kajakowe oraz pontonowe. Warto też Jamajkę poznać z siodełka roweru (liczne wypożyczalnie) lub końskiego grzbietu (wiele stadnin). Możecie też na wyspie popróbować golfa, dyscypliny sportu która prężnie rozwija się nawet w Polsce i powoli wchodzi pod strzechy, tracąc swój elitarny charakter. Jeśli nie czujecie tego klimatu zawsze pozostaje Wam minigolf i basen w hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *