Przygotowania do Dnia Rzek

Kilka tygodni temu rozpoczęto na Dominice przygotowania do Światowego Dnia Rzek. Święto to obchodzone jest corocznie w ostatnią niedzielę września, w tym roku przypada ono na 26 września. Tegorocznym tematem przewodnim będzie hasło „Gdzie się podziało nasze 365 rzek?” Zgodnie z prasowymi obwieszczeniami, główne obchody tych uroczystości odbędą się na obszarze Karaibów. Przewodniczący Komitetu Światowego Dnia Rzek, Franklin Cuffy zachęca entuzjastów tematu do obchodzenia święta we własnych społecznościach.

Rozpoczęcie prac wodno-kanalizacyjnych na Dominice

Premier Dominiki ogłosił rozpoczęcie na Dominice inwestycji wartej 190 milionów dolarów, której zadaniem ma być poprawienie jakości usług w zakresie dostarczania wody do budynków na Dominice i w efekcie poprawienie standardu życia na niej. Prace nad projektem trwały od stycznia do czerwca bieżącego roku. Ich rozpoczęcie wiązało się z licznymi, nieustającymi skargami mieszkańców odnośnie nienajlepszej jakości tutejszej wody. Planuje się, że po zakończeniu tej inwestycji problem zostanie ostatecznie rozwiązany, a woda na wyspie będzie jak najlepsza.

Wzrastające niebezpieczeństwo wirusa Dengi

Służby medyczne ogłosiły dzisiaj odnotowanie kolejnych pięciu przypadków Dengi na wyspie. W zeszłym tygodniu było ich siedem. Zgłoszenia napływają z Roseau i z Portsmouth. Epidemiolodzy nawołują do niszczenia wszystkich miejsc, które mogą stanowić potencjalne miejsce wylęgu młodych moskitów, czyli wszystkich odkrytych pojemników, mogących zbierać wodę, a także proszą, aby do wycieczek po wyspie w porze wieczornej i porannej zakładać bluzki z długim rękawem i długie spodnie. Konieczne jest użycie repelentów na owady. Każda podejrzana gorączka i bóle w stawach powinny zostać zgłoszone na pogotowiu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *