Kwaterunek na St Lucia

Na wyspie znajdują się dwa hotele, kilkanaście domów wypoczynkowych i resortów. Nie ma tu wielkich hoteli sieciowych ani ekskluzywnych, zjawiskowych i drogich apartamentowców. Można za to znaleźć piękne, małe hoteliki umieszczone na brzegu oceanu, otoczone palmami, z widokiem na góry, lub grupy domków wypoczynkowych umieszczone w podobnie malowniczych miejscach.

Saint Lucia uznawana jest za najbardziej romantyczną wyspę na Karaibach, znaleźć można tutaj kilkanaście hoteli dla par. Poza tym na kilku ze starych plantacji urządzone są domy dla gości, gdzie w historycznym wnętrzu można poczuć w pełni kolonialnego ducha wyspy. Nie należy zapominać o tym, jaki nacisk kładziony jest na ekologię, stąd też popularną formą wypoczynku jest na Saint Lucia wynajem chatek na plaży i kilkadziesiąt kempingów. Jest to nie lada gratka dla przyrodników przyrody, gdyż pośrodku tropikalnego lasu można rozbić swój namiot lub umieścić się w jakimś domu wypoczynkowym, w otoczeniu rzadkiej, zjawiskowej fauny i flory i całkowicie zapomnieć o współczesnym świecie.

Ladera Resort

Resort Ladera znajduje się na wysokości 400 metrów nad poziomem morza i rozciąga się z niego wyjątkowo malowniczy widok na wzgórza Pitons. Każdy apartament posiada własny basen, do dyspozycji klientów jest salon SPA, masaże, zabiegi piękności. Znajduje się tu także restauracja Dasheen, której przysmaki znane są na całych Karaibach.

Jade Mountain Resort

Ten resort jest wyjątkowy – ukryty na stoku górskim, zaprojektowany przez architekta Nicka Troubetzkoy tak, aby komponować się z otoczeniem. Każdy z 24 apartamentów nie posiada jednej ze ścian, pozwalając w pełni kontemplować się widokiem Piton Mountains, ponadto każdy ma basen. Nie ma tu telewizji, radia ani telefonów. Można skorzystać z masażu, zabiegów terapeutycznych.

Anse Chastanet Resort

Anse Chastanet Resort to romantyczny zakątek, umieszczony na 600 akrach wyspy, na jego terenie znajdują się dwie plaże. Widok z niego rozciąga się na góry Piton i ocean. 49 bungalowów jest wyposażonych w dzieła sztuki i nie ma dwóch takich samych. Do dyspozycji klientów jest spa, wypożyczalnia rowerów, 12 zaprojektowanych szlaków rowerowych, tereny do nurkowania.

The BodyHoliday Le SPORT

The Body Holiday jest hotelem All Inclusive. “Oddajcie nam swoje ciało na tydzień, a my w zamian pozwolimy odzyskać wasz spokój duszy” – to motto tegoż hotelu. Wiele metrów plaży, orientalny wystrój, egipska pościel, ogromny ogród, 154 apartamenty – to tylko niektóre z atrakcji które oferuje ten resort. Każdemu klientowi przysługuje codzienny zabieg SPA.

East Winds Inn

Resort East Winds Inn oferuje wszystko najlepsze, co można znaleźć na Karaibach. Bungalowy, dyskretnie wkomponowane w zieleń, wyposażone zostały we wszelkie udogodnienia. Obsługa jest dyskretna, a resort ten gwarantuje prywatność i możliwość zasmakowania wszystkiego najlepszego, co kojarzy się z wypoczynkiem na Karaibach. Średnia cena za noc wynosi 2039 PLN za noc.

Resort Cap Maison zdobył prestiżową nagrodę

Cap Maison Resort jest kompleksem wypoczynkowym, skrzętnie ukrytym na Cap Estate. Widząc go, goście zastanawiają się, czy dalej znajdują się na St. Lucia. Resort obchodzi w tym roku drugą rocznicę istnienia i odebrał właśnie prestiżową nagrodę w plebiscycie organizowanym przez Conde Naste Johansen na „Najbardziej prestiżowy mały resort” na obszarze Pacyfiku, Atlantyku i Karaibów.

Conde Naste Johansen jest międzynarodowym, luksusowym przewodnikiem turystycznym. Głosy w plebiscycie zostały zebrane zarówno od czytelników, jak i gości, oraz specjalną inspekcję, wydelegowaną z gazety. W zeszłym roku nagrodę główną wygrał Pousada Maravilha w Brazylii. Taka nagroda to duży zaszczyt dla Cap Maison Resort – zwłaszcza, że resort działa dopiero dwa lata. Za największy plus tego miejsca uznano możliwość spędzenia prywatnych, intymnych wieczorów z szampanem produkowanym specjalnie dla tego miejsca.

Gratulacje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *