Huragan Igor zaatakował Bermudy

W niedzielę, 19 września, huragan Igor dotarł na Bermudy. Mimo, iż jego siła spadła z drugiego stopnia na pierwszy, informatorzy na wyspach podają, iż sztorm wywołany huraganem może okazać się najgorszym w całej historii tego terytorium. Wiatr dochodzący w porywach do 120km/h zerwał linie wysokiego napięcia i połamał setki drzew, sprawiając, że główne drogi są nieprzejezdne, a prawie 20 tysięcy obywateli zostało bez prądu. Ponadto z różnych regionów Bermudów napływają relacje o podtopieniach. Fale oceaniczne osiągnęły wysokość ponad 4 metrów.

Według Narodowego Centrum Huraganów na Florydzie, huragan Igor zmierza w kierunku północno-wschodnim, z prędkością 22 km/h i możliwe jest, że opuści Bermudy dzisiaj wieczorem. Straty zostaną oszacowane niedługo.

Bermudy znowu zapraszają

We wtorek, 21 września znowu otwarto lotnisko L.F. Wade International Airport na Bermudach, zamknięte z powodu huraganu Igor, jaki przetoczył się nad wyspą kilka dni temu. Wprawdzie orkan przyniósł bardzo ulewne deszcze, a silny wiatr dokonał wielu zniszczeń, władze uspokajają, że wyspy są już gotowe na ponowne przyjęcie gości. Całe szczęście na wyspach obyło się bez ofiar w ludziach, a mieszkańców czeka póki co wielkie sprzątanie.

Straty w obiektach turystycznych są określane jako minimalne i będą polegać generalnie na uporządkowaniu terenu oraz zadbaniu o tereny zielone. Również zamknięcie lotniska było jedynie środkiem zapobiegawczym. Silnie uzależnione od turystyki Bermudy już teraz zapraszają chętnych na dwie nadchodzące imprezy czyli turniej golfa PGA Grand Slam of Golf a także serię koncertów w ramach Bermuda Music Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *