Karaiby z St.Maarten na Martynikę

 • OPIS REJSU

  Wulkany i mangrowce St.Maarten – Martynika (w jedną stronę)

  Akwen: Karaiby – Wyspy Nawietrzne
  Termin:
   20.11.2010 – 4.12.2010 (14 dni)
  Zaokrętowanie: 20.11.2010 od godz. 18.00 St.Maarten, Simpson Bay Marina
  Wyokrętowanie: 04.12.2010 do godz. 09.00 Martynika, Le Marin

  Serdecznie zapraszamy na nową przygodę! Od 20 Listopada do 4 Grudniapłyniemy wspólnie z pięknej wyspy St.Maarten przez Wyspy Nawietrzne do stolicy Karaibów – Martyniki. Przez 14 dni wspólnie zwiedzimy najbardziej interesujące miejsca Martyniki, Gwadelupy, Dominiki, Montserrat, Antgui oraz Barbudy.

  Zobaczymy piękne plaże, lazurowe morze i piękne zakątki wielu wysp Karaibów nie myśląc jednocześnie o listopadowej pogodzie – deszczu, śniegu, wiatrów i wichrów w naszej ojczyźnie. Potrzebna Ci będzie jedynie niewielka ilość ubrań, dużo kremów uv, okulary przeciwsłoneczne i siła przyzwyczajenia do stałej temperatury 30 stopni Celsjusza!

  Serdecznie zapraszamy na wspólny rejs!
  Na Karaibach pływamy już od sześciu lat – znamy region, wiemy gdzie wejść, wyjść, co i jak zjeść, gdzie odpoczywać, spać, a gdzie pływać i nurkować.

  Opis trasy:
  Po opuszczeniu St. Maarten udamy się na północ ku wyspie Anguilla by zakotwiczyć w Cove Bay zatoce z piękną plażą. Po zwiedzeniu Anguilla skierujemy się na północ ku St. Barthelemy, po drodze odwiedzimy małą wysepkę Tintamarre leżącą po wschodniej stronie St. Maarten. Na koniec dnia zakotwiczymy w zatoce Colombier która jest częścią morskiego parku narodowego wyspy St. Barthelemy.

  Kolejnego dnia rejsu popłyniemy w kierunku St. Kitts i Nevis po drodze jeśli wystarczy nam czasu odwiedzimy wyspy wchodzące w skład Antyli holenderskich Saba i Statia. Na St. Kitts w marinie uzupełnimy zapasy wody i popłyniemy na Nevis.

  Żeglując dalej na południe odwiedzimy małą wyspę Redonda i dopłyniemy na Montserat. Stolica Montserat Plymouth została zniszczona przez wybuch wulkanu w 1995 roku. Jeśli wulkan będzie spokojny udamy się zwiedzić ruiny miasta.

  W nocy pożeglujemy w kierunku Gwadelupy do miejscowości Deshaies. Jest to mała pocztówkowa rybacka wioska w której warto zwiedzić ogród botaniczny. Płynąc na południe wzdłuż zachodniego brzegu Gwadelupy zakotwiczymy przy wyspie Pigeon. Wokół której znajduje się podwodny park Cousteau. To cudowne miejsce do nurkowania pod wodą rozciągają się koralowe ogrody w których pływają ławice ryb.

  Żeglując dalej odwiedzimy należące do Francji wyspy The Santies kotwicząc przy Ilet a Cabrit gdzie zwiedzić można ruiny starego fortu Josephine. Z wysp Santies udamy się na Dominikę do Portsmouth tutaj popłyniemy na wyprawę rzeką Indian River, która zabierze nas w głąb lasu deszczowego oraz zwiedzimy ruiny starego kolonialnego fortu. Na Dominice kotwicząc w Roseau udamy się na trekking w lesie deszczowym do Boiling Lake (jedno z dwóch gotujących się jezior na świecie).

  Z Dominiki popłyniemy na Martynikę. Następnego dnia zwiedzimy St. Pierre ruiny miasta zniszczonego przez wybuch wulkanu w 1902 roku. Miasto to nazywane było wcześniej Paryżem Antyli, oraz odwiedzimy destylarnię rumu Depaz. Ostatniego dnia naszego rejsu dopłyniemy do Le Marin odwiedzając po drodze dwie urocze zatoki Ansę Noire i Anse Dufours z czarną i białą plażą.

  Trasa rejsu:
  1 dzień: przylot, transfer z lotniska, zaokrętowanie.
  2 dzień: zakupy, St. Maarten – Anguilla 20Mm
  3 dzień: Anguilla – St. Maarten – St. Barthelemy 35Mm
  4 dzień: St. Barth – St. Kitts – Nevis 50Mm
  5 dzień: Nevis – Redonda – Montserrat 32Mm
  6-7 dzień: Montserrat – Gwadelupa Deshaies – Pigeon Island 50Mm
  8 dzień: Gwadelupa – Saintes 23Mm
  9 dzień: Santies – Dominika Portsmouth 22Mm
  10 dzień: Dominika Portsmouth – Roseau 20Mm
  11 – 12 dzień: Dominika Roseau –  Martynika St.Pierre 35Mm
  13 dzień: Martynika St.Pierre –  Le Marin 35Mm
  14 dzień: Martynika Le Marin

  POBIERZ OFERTĘ REJSU (pdf 500kb)

  Przelot:
  Air France z przesiadką w Paryżu wylot z Berlina 600-700 EU lub Warszawy 800-1000 EU w dniu rozpoczęcia czarteru. Lot liniami Air France gwarantuje dotarcie na Martynikę na czas oraz wyklucza konieczność poszukiwania hotelu w Paryżu. Inny sposób dotarcia na Martynikę to podróż z noclegiem w Paryżu. Przelot tanimi liniami do Paryża. Następnego dnia lot liniami Corsair lub Air Caraibes na Martynikę. Koszt około 600EU plus hotel.

  Koszty dodatkowe:
  – Składka do kasy jachtowej 100 EU i 150 USD. Kasa jachtowa przeznaczona jest na opłaty administracyjne, pobytowe, postojowe, zakup jedzenia, wody, paliwa do jachtu i pontonu. (Skipper nie składa się do kasy jachtowej). Kasa jachtowa rozliczana jest po rejsie.
  – Kaucja zwrotna 250EU

  Certyfikat ISSA:
  180 PLN/osobę – dla osób zainteresowanych. W trakcie trwania rejsu jego uczestnicy mogą odbyć szkolenie w standardach ISSA, które pozwala uzyskać certyfikat wykwalifikowanego członka załogi.

  Informacje dodatkowe:
  – Rezerwacja miejsca na jachcie następuje po uiszczeniu zaliczki.
  – Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

 • REJS
  • Termin: 20.11.2010-04.12.2010
  • Trasa:
  • Jacht:Płyniemy wygodnym katamaranem Lavezzi 40 Katamaran gwarantuje większy komfort bytowania i żeglugi niż jacht jednokadłubowy jest to szczególnie istotne w karaibskim klimacie. Lavezzi 40 posiada 4 duże dwuosobowe kabiny i dwie łazienki. Wyposażony jest w GPS, autopilot, ponton z silnikiem, lodówkę, radio z odtwarzaczem CD, panele słoneczne.
  • Opis jachtu w formacie PDF:Lavezzi40
  • Cena rejsu:750EU – jedno miejsce w kabinie
   1450EU – dwa miejsca w kabinie
  • Cena obejmuje:– czarter jachtu
   – usługi i dojazd Skippera
   – sprzątanie po rejsie
   – ponton z silnikiem zaburtowym
   – ubezpieczenie uczestników KL, NNW i BP
  • Typ dojazdu: Samolot
  • Warunki płatności:50% – w momencie rezerwacji miejsca,
   50%
    – do 8 tygodni przed rejsem
  • Ocena rejsu: 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *