Dzikie zakątki Karaibów

 • OPIS REJSU

  Dzikie zakątki Karaibów

  Akwen:Karaiby – Wyspy Zawietrzne, Grenadyny
  Termin:
   4.12.2010 – 18.12.2010 (14 dni)
  Zaokrętowanie: 23.01.2010 od godz. 18.00 Martynika, Le Marin .
  Wyokrętowanie: 06.02.2010 do godz. 09.00 Martynika, Le Marin.

  Odkryj dzikie zakątki Grenadynów! Wypocznij przed świętami
  Żegluj i odkrywaj urocze miejsca dziewiczych Karaibów!
  Poznawaj mieszkańców, wypoczywaj, relaksuj się!

  Serdecznie zapraszamy na nową przygodę! Od 4 Grudnia do 18 Grudnia płyniemy wspólnie z Martyniki przez Wyspy Zawietrzne odwiedzić piękne wyspy St.Lucia, St.Vincent aby poprzez Carriacou, Canouan, Bequia dotrzeć do pięknego parku morskiego Tobago Cays, a wracając odwiedzić piękne wysepki Grenady.

  Zobaczymy piękne plaże, lazurowe morze i piękne zakątki wielu wysp Karaibów nie myśląc jednocześnie o listopadowej pogodzie – deszczu, śniegu, wiatrów i wichrów w naszej ojczyźnie. Potrzebna Ci będzie jedynie niewielka ilość ubrań, dużo kremów uv, okulary przeciwsłoneczne i siła przyzwyczajenia do stałej temperatury 30 stopni Celsjusza!

  Serdecznie zapraszamy na wspólny rejs! 
  Na Karaibach pływamy już od sześciu lat – znamy region, wiemy gdzie wejść, wyjść, co i jak zjeść, gdzie odpoczywać, spać, a gdzie pływać i nurkować.

  Opis trasy:
  Po zaprowiantowaniu naszego katamaranu wypłyniemy z Le Marin udamy się do zatoki Salines aby zażyć kąpieli i zrelaksować po podróży się w cieniu palm. Płynąc na południe dotrzemy ny St. Lucię koniecznie staniemy na spektakularnym kotwicowisku w miejscowości Soufriere w cieniu Pitonów, które są symbolem St.Lucia. Zwiedzić można ogród botaniczny, aktywny krater wulkanu, podziwiać wspaniałe panoramy wyspy i małe wodospady.

  Żeglując dalej na południe zakotwiczymy przy St. Vincent by podziwiać uroki czarnej plaży otoczonej palmowym gajem pod koniec dnia dopłyniemy na Canouan  spacerując po wyspie delektować będziemy się widokiem jego pięknych plaż.

  Po opuszczeniu Canouan udamy się na małą wyspę Petit Tabac leżącą przed atolem Tobago Cay`s wieczorem zakotwiczymy przy prywatnej położonej na uboczu Petit St. Vincent z pięknymi plażami, odwiedzimy też malutki Mopion. Następnego dnia rano odwiedzimy Petit Martinique aby uzupełnić zapasy wody i paliwa, resztę dnia spędzimy na plażach White i Saline Island.

  Kolejny etap naszego rejsu to wyspy Sandy Island – urocza niewielka piaszczysta wysepka i Carriacou otoczone od wschodu rafami z szcytu wyspy rozpościera się wspaniały widok na południowe Grenadyny. Obie te wyspy należą terytorialnie do Grenady. Wracając na północ odwiedzimy Union by zabawić się w jednym z lokalnych barów.

  Następne kotwicowisko to jedno z najpiękniejszych miejsc na Grenadynach: Tobago Cay`s – osłonięte przez Horshoe Reef  miejsce to nazywane jest żeglarskim rajem. Tobago Cay`s jest narodowym parkiem morskim zobaczyć można tu pływające wokół jachtu żółwie, manty, na rafie można spotkać niegroźne rekiny.

  Kolejny postój to Bequia gdzie brać żeglarska lubi się zabawić. Z wyspy Bequia popłyniemy do stolicy St. Vincent Kingstown zrobimy zakupy na lokalnym targowisku, targu rybnym wczujemy się w klimat karaibskiego miasta.

  Kolejny etap rejsu to postój na północy wyspy St. Vincent udamy się na trekking w głąb wyspy w las deszczowy, aby dotrzeć do ukrytych w nim wodospadów.

  Istnieje możliwość zorganizowania pieszej wyprawy na szczyt wulkanu. Na górzystej, pełnej bujnej roślinności St. Vincent przejażdżka krętymi drogami oferuje zapierające dech w piersiach doznania. Zakończenie naszego rejsu to powrót na Martynikę z postojem na morskie kąpiele przy St. Lucia i w zatoce Saline na Martynice.

  Opis trasy:
  1 dzień: przylot, transfer z lotniska, zaokrętowanie,
  2 dzień: zakupy, Martynika Le Marin – Saline – St. Lucia, Soufriere 42Mm
  3 dzień: St. Lucia – zwiedzanie wyspy
  4 dzień: St. Lucia – St. Vincent – Bequia – Canouan 70Mm
  5 dzień: Canouan – Petit Tabac – Mopion – Petit St. Vincent 14Mm
  6 dzień: Petit St. Vincent – Petit Matynique – White Island – Sandy Island 17Mm
  7 dzień: Sandy Island – Carriacou – Palm Island – Union Island 10Mm
  8 dzień: Union – Tobago Cay`s 5Mm
  9 dzień: Tobago Cay`s – Mayreau 5Mm
  10 dzień: Mayreau – Bequia 25Mm
  11dzień: Bequia – St. Vincent 20Mm
  12 dzień: St. Vincent – zwiedzanie wyspy
  13 dzień: St. Vincent – St. Lucia – Martynika Saline55Mm
  14 dzień: Martynika, Le Marin 5 Mm

  POBIERZ OFERTĘ REJSU (pdf 549kb)

  Przelot:
  Air France z przesiadką w Paryżu wylot z Berlina 600-700EU lub Warszawy 800-1000 EU w dniu rozpoczęcia czarteru. Lot liniami Air France gwarantuje dotarcie na Martynikę na czas oraz wyklucza konieczność poszukiwania hotelu w Paryżu. Inny sposób dotarcia na Martynikę to podróż z noclegiem w Paryżu. Przelot tanimi liniami do Paryża. Następnego dnia lot liniami Corsair lub Air Caraibes na Martynikę. Koszt około 600EU plus hotel.

  Koszty dodatkowe:
  – Składka do kasy jachtowej 100 EU i 150 USD. Kasa jachtowa przeznaczona jest na opłaty administracyjne, pobytowe, postojowe, zakup jedzenia, wody, paliwa do jachtu i pontonu. (Skipper nie składa się do kasy jachtowej). Kasa jachtowa rozliczana jest po rejsie.
  – Kaucja zwrotna 250EU

  Certyfikat ISSA:
  180 PLN/osobę – dla osób zainteresowanych. W trakcie trwania rejsu jego uczestnicy mogą odbyć szkolenie w standardach ISSA, które pozwala uzyskać certyfikat wykwalifikowanego członka załogi.

  Informacje dodatkowe:
  – Rezerwacja miejsca na jachcie następuje po uiszczeniu zaliczki.
  – Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

 • REJS

  • Termin: 04.12.2010-18.12.2010
  • Trasa:
  • Jacht:Płyniemy wygodnym katamaranem Lavezzi 40 Katamaran gwarantuje większy komfort bytowania i żeglugi niż jacht jednokadłubowy jest to szczególnie istotne w karaibskim klimacie. Lavezzi 40 posiada 4 duże dwuosobowe kabiny i dwie łazienki. Wyposażony jest w GPS, autopilot, ponton z silnikiem, lodówkę, radio z odtwarzaczem CD, panele słoneczne.
  • Opis jachtu w formacie PDF:Lavezzi40
  • Cena rejsu:750EU – jedno miejsce w kabinie
   1450EU – dwa miejsca w kabinie
  • Cena obejmuje:– czarter jachtu
   – usługi i dojazd Skippera
   – sprzątanie po rejsie
   – ponton z silnikiem zaburtowym
   – ubezpieczenie uczestników KL, NNW i BP
  • Typ dojazdu: Samolot
  • Warunki płatności:50% – w momencie rezerwacji miejsca, 50% – do 8 tygodni przed rejsem
  • Ocena rejsu: 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *