Kwaterunek na Trynidadzie i Tobago

Na obydwu wyspach nie ma najmniejszego problemu z wybraniem miejsca kwaterunku. Jeżeli wybieramy się na własną rękę, należy zarezerwować pokój. Koszt noclegu waha się między 50 a 230 dolarów za noc, w zależności od standardu hotelu.

Na Trynidadzie znajdziemy Hyatt RegencyHilton lub Holiday Inn, ale też małe kompleksy domków wypoczynkowych, takich jak Castara Cottage lub Carnetta’s Inn – cena oczywiście zależy od standardu, a jest to pojęcie dość szerokie.

Dla Europejczyka pierwsze kilka dni nowego klimatu zawsze stanowią pewnego rodzaju nowość, nie zawsze pozytywną. Korzystając z hoteli sieciowych można mieć pewność, że standard obsługi będzie taki sam jak w każdej innej części świata, natomiast kwatery prywatne mogą sprawiać niespodzianki.

Tobago nie posiada większych sieci hotelowych z racji swego raczej rolniczego, spokojnego charakteru. Tutaj można polecić Bamboo Walk Hotel, który znajduje się tylko 10 minut jazdy od lotniska Crown Point International, tuz obok autostrady łączącej Crown Point ze stolicą, Scarborough, kilometr od plaży, albo Blue Waters Inn 50 m od morza, 32 km od Scarbourugh oraz 45 km od lotniska, który usytuowany jest we wsi Speyside. Hotel posiada recepcję, restaurację, bar, pralnię oraz pokój konferencyjny.

Najtańszą opcją noclegów są hostele, i z hosteli na Trynidadzie polecić można Tony’s Guest Inn w petit Valley, ceny zaczynają się od 16 euro, Admiral’s Inn w Port of Spain od 32 euro, na Tobago zaś Fish Tobago Guesthouse na Tobago oferuje noclegi od 14 euro za noc. Nie ma ich zbyt wiele.

Wyspy te nie posiadają pól namiotowych, ale dla osób pragnących wrażeń zawsze może zaistnieć opcja noclegu na białym piasku plaż pod palmami. Można wtedy poczuć się niemal jak w mitycznym raju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *