Odpoczynek na Kubie

Na Kubie mamy możliwość zakwaterowania w licznych hotelachschroniskach i pensjonatach. W zależności od preferencji cenowych można wybrać dogodną opcję już wcześniej – internetowa baza noclegów zawiera szeroką gamę propozycji, zdjęć i przydatnych informacji.

Wartym polecenia rozwiązaniem jest skorzystanie z bogatej oferty kwater prywatnych, tzw. casas particulares. Jest to propozycja dla osób potrafiących obyć się bez kilku gwiazdek, basenu, restauracji oraz bezprzewodowego internetu, mających ochotę bliżej poznać życie codzienne mieszkańców wyspy. Przy wyborze stancji należy koniecznie upewnić się, że jest ona legalnie prowadzona – drzwi tego typu placówek opatrzone są zielonym lub niebieskim napisem Arrendador Divisa”, legalne kwatery znajdują się pod opieką odpowiednich służb i mają obowiązek prowadzenia księgi gości.

Szukając noclegu można skorzystać z pomocy wszechobecnych „naganiaczy” – mają oni umowę z hotelem/stancją, zapewniającą otrzymanie wynagrodzenia za każdego turystę, który wynajmie pokój z ich rekomendacji. Warto wcześniej zebrać nieco informacji o bazie noclegowej regionu, by nie dać się oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *