Kultura Turks i Caicos

Korzenie kultury na archipelagu odnaleźć można bezpośrednio w Afryce. Z Turks i Caicos wywodzi się gra na pile, z towarzyszącymi jej takimi instrumentami, jak bęben ze skóry z kozła,  marakasze i akordeon. Mieszkańcy wyspy malują olejami lub farbami wodnymi, ponadto wykonują rękodzieła takie, jak  kapeluszedrobne instrumenty muzycznefigurkiwachlarze.

Wyspy te mają szczególne znaczenie dla amerykańskiej popkultury. Wiele gwiazd Hollywood wybudowało tu swoje domy – na przykład  Dick Clark i Bruce Willis. Ben Affleck poślubił Jennifer Garner na wyspie Parrot Cay w 2005. Eva Longoria i Tony Parker w czerwcu 2007 spędzili tu miesiąc miodowy.

Na Providenciales znajduje się Provo Golf Club, i tutaj odbyły się amatorskie zawody w golfa w 1999 roku. Na wyspach odbywa się także Festiwal Muzyczny i Kulturalny Turks & Caicos od lata 2003. Występowali tu do tej pory Lionel Richie, LL Cool J, Anita Baker, Billy Ocean, Alicia Keys, John Legend, Kenny Rogers, Michael Bolton, Ludacris, Chaka Khan, and Boyz II Men, mimo, iż festiwal ten odbywa się corocznie w amfiteatrze na The Turtle Cove Marina w The Bight na Providenciales.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *