Zatoka Piratów – Wallilabou Bay

Większość z Państwa widziało zapewne film “Piraci z Karaibów”. Pisząc o Karaibach, nie wspominaliśmy o tym miejscu, które na pewno Państwa interesuje – mianowicie, gdzie ów film został nakręcony. Przedstawiamy zatem zatokę i plażę Wallilabou.

Miejsce, o którym mowa, zlokalizowane jest na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy St Vincent. Czarny piasek, hotelik, dwa mola i niewielkie biuro urzędu celnego składają się na ten uroczy zakątek. Wielu fanów filmu przybywa w to miejsce, aby zwiedzić autentyczną scenerię, którą widzieli na ekranie.

Teren ten służył jako podstawowa lokacja w pierwszej części Piratów z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły. Cały obszar zatoki został zmieniony na potrzeby filmu w fikcyjne miasteczko „Port Royal”, mieszczące się na Jamajce. Zarówno urząd celny, jak i hotel zostały przystosowane i lekko zmodyfikowane na potrzeby produkcji – tak, aby bardziej pasowały do obrazowanej epoki. W sklepikach można nabyć pamiątki związane z filmem. Pozostałe dwie części –Skrzynia Umarlaka i Na końcu Świata używały tego miejsca jako jednej z lokacji.

Poza tym samo Wallilabou może być potraktowane jako miejsce zameldowania się w drodze z St Lucia lub Martyniki, gdyż urząd celny jest otwarty codziennie na godzinę, od 17. Zatoka oferuje zadaszone miejsce do cumowania dla gości zostających tutaj na noc i kilka miejsc do cumowania. Ponadto w Wallilabou Anchorage Hotel można zasmakować w lokalnych potrawach. Przy wejściu do zatoki widnieje naturalny kamienny łuk, który sprzyja miłośnikom nurkowania.

Jeśli chcemy poczuć się niczym filmowi piraci, odwiedźmy to  miejsce. Aby przybliżyć to miejsce, kliknijmy w link, pod którym ukrywa się 360 stopniowa panorama Wallilabou Bay. To prawdziwa przygoda!

http://www.360cities.net/image/st-vincent-wallilabou-bay-pirates-of-the-caribbean#-350.11,3.22,70.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *