Kuchnia Jamajki

Jamajska kuchnia to specyficzna mieszanka tradycji kreolskiej, europejskiej oraz hinduskiej. Wynikiem tego jest na przykład Chicken Curry czyli kurczak w curry oraz mięso marynowane w przypominającej marmoladę masie o nazwie Jerk, składającej się z ostrych przypraw takich jak papryczka chili oraz owoców cytrusowych. Jeśli chodzi o mięsa podstawą kuchni jest oczywiście drób, ale do kulinarnej tradycji weszła także obecnie wieprzowina i wołowina.

Nie możemy oczywiście zapominać o rybach (w jej najbardziej typowej postaci czyli jako Fish Fry), bo w końcu wyspiarze żyją między innymi z rybołówstwa. W lokalnych potrawach pojawiają się oczywiście występujące miejscowo rośliny, owoce i warzywa, ale w daniach znajdziemy także obecnie swojską dla nas fasolę, paprykę czy pomidory. Zachęcamy, aby popróbować tych rarytasów, zanim światowa kuchnia zostanie zunifikowana do potraw typu fusion.

Pisząc o aspektach kulinarnych na Jamajce nie możemy także zapomnieć o ciemnym jamajskim rumie. Najbardziej znana pochodząca z wyspy marka to Appleton Estate Jamaica Rum. Możemy być pewni, że rum pojawi się także w potrawach obiadowych oraz ciastach, ale świetnie błędzie się z niego także piło wieczornego drinka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *