Le Marin na Martynice

Le Marin, lub The Marina, to główne miejsce odprawy jachtów i katamaranów na Martynice. Znajduje się tu ponad 200 łodzi, a miejsce ma klimat prawdziwie francuski, dzięki swoim małym sklepikom, butikom, miejscowym serom i winom. Na miejscu zwiedzić można stary kościół i cmentarz, piękne plaże i atrakcyjne widoki.

Miejsce to jest czyste, uporządkowane. Punktem zbiorczym dla wszystkich turystów jest restauracja Mango Bay, gdzie można skorzystać za darmo z bezprzewodowego internetumiędzy 7 rano a 18. Dla wielu żeglarzy to nieoceniony skarb. Bardzo ważne jest aby pamiętać, że językiem oficjalnym jest francuski, i bez jego znajomości ciężko jest cokolwiek załatwić. Angielskiego nie zna zbyt wiele osób. Szczęśliwie dla turystów, we wspomnianej Mango Bay można porozumieć się w języku angielskim. Poza wspomnianymi zaletami, miejsce to posiada duży wybór w menu, w bardzo przystępnych cenach. Menu Mango Bay oferuje smaczne i niezbyt drogie potrawy, najtańsze danie obiadowe zaczyna się od 6 EUR.

Warto wspomnieć o alkoholach –  znane i popularne na Martynice jest piwo Lorraine za 2EUR,  doskonale chłodzące w trakcie miejscowych upałów. Wybór win zaś może przyprawić o zawrót głowy, najlepiej jest kupować wina o sporej objętości, koszt dobrego wina zaczyna się od 30 EUR wzwyż.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, Le Marin ma doskonały dostęp do prądu, wody i innych udogodnień dla żeglarzy, a także jest tu kilka przystani remontowych. Bezpieczeństwo naszego sprzętu w nocy jest zapewnione dzięki dobremu oświetleniu przystani oraz rozbudowanemu systemowi monitoringu.

Na miejscu znajdziemy także szeroki wybór firm, zajmujących się czarterem jachtów, dzięki któremu możemy dopasować nasz środek transportu dokładnie do naszych potrzeb.

Nie należy zapominać o tym, że miejsce to stanowi niesamowity tygiel kulturowy – w Le Marin można spotkać ludzi z dosłownie wszystkich stron świata i poznać przy tym wiele kultur. Warto nawiązywać kontakty z miejscową ludnością, gdyż można dowiedzieć się wielu interesujących faktów. Dodatkowo można zaopatrzyć się na lokalnym targu w miejscowe drobiazgi – kapelusze, drobne ubrania, miejscowe rękodzieło.

Le Marin to wspaniała zapowiedź morskiej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *