Rozrywki na Saint Kitts i Nevis

Wyspy sprzyjają spacerom ze względu na toczącym się na nich leniwy tryb życia oraz piękne widoki.  W Basseterre znajdują się historyczne budynki, z których warto zwiedzić francuski kościół St George’swybudowany w 1670, a po przejściu huraganów i trzęsieniach ziemi został przebudowany w 1869. Ciekawy jest także Cyrk, stylizowany na londyński Piccadily Circus. Ulice pełne są małych sklepików. Po zwiedzeniu Basseterre warto udać się w stronę fortecy Brimstone Hill, wybudowanej przez afrykańskich niewolników na wysokości 244 metrów. Posiada ona 49 dział i ściany o grubości 2 metrów i znajduje się na liście dóbr Unesco.

Półwysep Frigate Bay na St Kitts skupia najwięcej hoteli i resortów, gdyż po wody po obydwu jego stronach najlepiej nadają się do uprawia sportów wodnych – pływania, surfingu, nart wodnych. Jest to wąski przesmyk odchodzący w dół Saint Kitts w stronę Nevis. Natomiast piękne plaże ciągną się kilometrami, w ostatnim czasie wabiąc wielu inwestorów. Pinney’s Beach na Nevis jest jedną z piękniejszych plaż na Karaibach i znajduje się przy niej piękna laguna.

Główną atrakcją wyspy stanowią opuszczone plantacje właścicieli cukru na wzgórzach, otoczone sennymi, na wpół opuszczonymi wioskami. Poza tym istnieją wycieczki na wulkany – z ich stoków można podziwiać zapierające dech w piersiach piękno okolicy.

Dla miłośników przyrody otwarty jest Nevis Park, często przysłonięty chmurami. Poza tym warto wspomnieć, że na Nevis znajduje się muzeum ku pamięci Horacego Nelsona. Odwiedził on  Nevis pod koniec XVIII wieku, i wtedy poznał i poślubił Frances Nisbet. Ekspozycja oferuje kolekcję zdjęć wyspy z XIX wieku, miniatury statków oraz pamiątki z czasów pobytu Nelsona na wyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *