Obchody miesiąca dziecka na Montserrat

Trwają obchody miesiąca dziecka, jako temat przewodni wybrano „Bohaterowie naszej społeczności”. Obchody zostały rozpoczęte wystawami w Brades Arts and Education Centre. Wystawiono przedmioty tworzone przez dzieci w przedszkolach – Look Out Day Care and Nursery School, Aunt Madge Child Care, Precious Jewels, St. John’s Day Care Centre, Brades Nursery and Day Care i Salem Nursery and Day Care Centre. Wśród eksponatów znajdują się obrazki, kompozycje kwiatowe, ozdobione instrumenty muzyczne. Dla dzieci zwiedzających wystawę razem z rodzicami przygotowano specjalne atrakcje.

Źródło http://dominicanewsonline.com/

Władze Montserrat przestrzegają przed wirusem dengi

Władze Montserrat nawołują mieszkańców do próby całkowitego wyplenienia populacji komarów z powodu zagrożenia epidemią dengi (chorobą typu malarycznego). Niepokój wywołują raporty z sąsiadujących wysp, dotyczące przypadków śmiertelnych po zarażeniu tą chorobą. Wobec powyższego mieszkańców uprasza się w miarę możliwości o uprzątnięcie z posesji wszelkich miejsc zbierających wodę, które mogą być potencjalnym miejscem wylęgu komarów – wyrzucenie pustych opakowań, zakrycie wiader, basenów.
Wydzia ł Zdrowia na wyspie współpracuje z Wydziałem Epidemiologicznym w celu przeprowadzenia działań edukacyjnych dla mieszkańców związanych z zagrożeniem.

Prognozy z Monserrat dotyczące huraganów

Naukowcy z Uniwersytetu Colorado przewidują, że w tym roku sezon huraganowy będzie miał znacznie bardziej gwałtowny przebieg niż w poprzednich latach. Szanowany i znany meteorolog William Gray i jego zespół podtrzymują swoją teorię z czerwca, że wystąpi 18 sztormów, z czego 10 z nich przerodzi się w huragany. Ponadto pięć z tych huraganów może rozwinąć się w całe systemy i wiatr może przekraczać prędkość 50 metrów na sekundę. Powodem takiego stanu rzeczy jest nadzwyczaj ciepła powierzchnia wody i postępujący w jej wyniku fenomen La Nina.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *