Kwaterunek na Saint Kitts i Nevis

Jeśli ktoś lubi hotele sieciowe, na Saint Kitts znajdzie hotel Mariott. Poza nim, są tylko lokalne hotele, oferujące nocleg w przedziale między 40 a 100 dolarów za noc. Luksusowy hotel Nisbet na Nevis oferuje nocleg w cenie 460 dolarów. W cenie od 80 dolarów za noc można wynająć willę. Ponadto można ulokować się w jednym z resortów na plaży na Frigate Bay, w których panuje bardzo wysoki standard i można poczuć się jak w domu.

Na pewno niezapomnianym przeżyciem może stać się kwaterunek na którejś ze starych plantacji, gdyż część z nich została przerobiona na pensjonaty. Ponieważ znajdują się one na stokach, widoki na wyspę są piękne, a poza tym nocleg na plantacji gwarantuje spokój i ciszę.

Ciężko znaleźć tu miejsca w rodzaju bed and breakfast. Łatwiej o pokój przy rodzinie, lecz w cenę noclegu nie są wliczone posiłki.

Na Saint Kitts i Nevis nie ma kempingów.

Transport Saint Kitts i Nevis

Na Nevis i Saint Kitts jest po jednym lotnisku. Aby dostać się na wyspę, wystarczy okazać paszport. Między wyspami istnieje połączenie promowe, natomiast nie ma możliwości przepłynięcia do innych wysp karaibskich z tej lokalizacji. Podróż promem między Basseterre na Saint Kitts a Charlestown na Nevis trwa 45 minut i jest bardzo malownicza.

Na wyspach poruszać można się półprywatnymi busami i licencjonowanymi taksówkami, albo wynajętym samochodem lub motocyklem. Wynajęcie samochodu lub motocykla to koszt około 40 dolarów dziennie. Ruch odbywa się lewostronnie. Drogi są dość wąskie i kiepsko oznaczone.

Bardzo łatwo przemieszczać się po wyspie za pomocą autostopu, jest to dość popularna forma transportu i bezpieczna, gdyż mieszkańcy wyspy są przyjaźni i mili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *