Transport na Montserrat

Aby dostać się na wyspę, można skorzystać z promu, który wypływa z wyspy Antigua cztery razy dziennie w tygodniu, sześć razy w ciągu weekendu. Należy stawić się półtorej godziny wcześniej przed odprawą.

Na wyspie Montserrat naprawdę nie można się zgubić. Warto mieć mapę, ale tylko za pierwszym razem.  Przez wyspę biegnie właściwie jedna główna droga na każdym z wybrzeży. Drogi te są bardzo długie, mają wiele zakrętów i pagórków. Od głównych arterii w poszczególne miejsca wyspy prowadzą rozwidlające się drogi boczne. Większość miejsc nie posiada adresów ani numerów, wystarczy spytać się tubylców o drogę. Przy zwiedzaniu wyspy należy zwracać szczególną ostrożność na znaki wskazujące na teren strefy zamkniętej.

Na wyspie bez problemu można wynająć samochód, trzeba wykupić tymczasowe prawo jazdy w cenie 50 karaibskim dolarów, za okazaniem aktualnego prawa jazdy.

Można także wynająć rower i taka forma podróży pozwala na pełniejsze cieszenie się widokami oraz na dokładniejsze obserwacje terenu.

Montserrat nie posiada środków transportu publicznego, poruszać można się minibusami i taksówkami. Ich rejestracje zaczynają się na literę H i mają kolor zielony. Zatrzymują się na każde zawołanie. Poruszają się po wyspie głównie w godzinach dziennych, w nocy lepiej podróżować taksówką, z której znalezieniem nie ma najmniejszego problemu, gdyż na wyspie znajduje się kilka korporacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *