Transport Trynidadu i Tobago

Lecąc na Trynidad i Tobago z Polski czeka nas przesiadka w Paryżu lub Amsterdamie. Inne opcje to lot z Frankfurtu, Londynu lub Zurichu, który trwać będzie między ośmioma a dziesięcioma godzinami.

Jeżeli na wyspy przybywamy statkiem pasażerskim to przybijemy do portu w Port-of-Spain. Połączenie między obydwa wyspami ułatwiają promy, ale o nich za chwilkę.

Poruszanie się po samych miastach nie jest skomplikowane. Mamy do wyboru wiele możliwości transportu: transport publiczny a także mini busy oraz taksówki, które poruszają się ustalonymi trasami. Łatwo można wynegocjować jej zmianę i wtedy mniej się płaci za przejazd. Taksówki i busy nie mają prawa jeździć trasami autobusów. Zaleca się korzystanie z nich aby wydostać się z miasta lub do niego wjechać między 7 a 9 rano oraz 4 a 6 po południu. Można skorzystać także z coco taxi.

W Port-of-Spain wszystkie busy i taksówki, które wyjeżdżają z miasta znajdują się w miejscu zwanym “Miejska Brama”. Natomiast w samym mieście najlepiej poruszać  się taksówkami, które łatwo złapać, gdyż ich stanowiska rozrzucone są dość gęsto.

Prom kursuje między Port of Spain na Trynidadzie a Scarborough na Tobago. Można przewozić samochody. Cena za taka podróż, która trwa między 2,5 a 3 godziny jest niewygórowana i różni się w zależności od warunków przejazdu, na przykład w obydwie strony kosztuje 100 dolarów Trynidadzkich za osobę dorosłą, 50 dolarów trynidadzkich za dziecko.     Mniej szybki przewóz to 75 dolarów w obydwie strony za osobę dorosłą i 37,5 dolara za dziecko. Szybkie promy należą do firm: T&T Express, T&T Spirit, Conventional – Warrior Spirit.

Do tego istnieje możliwość podróżowania wodną taksówką między Port of Spain a San Fernando w cenie 15 dolarów w jedną stronę, 30 dolarów w obydwie i podróż trwa 50 minut.

Infrastruktura kolejowa wysp nie jest dobrze rozwinięta. Obydwie wyspy posiadają łącznie 6 lotnisk,  8,320 km autostrad oraz porty Pointe-à-Pierre, Point Fortin, Point Lisas, Port of Spain, Scarborough, Tembladora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *