Kwaterunek na Saint Barthelemy

Na St. Barts znajdziemy 25 hoteli z niewielką ilością pokoi – około 15. Największy z hoteli posiada 58 pokoi. Klasa tych miejsc oznaczona jest w sposób francuski – trzy gwiazdkowy, czterogwiazdkowy oraz luksusowy czterogwiazdkowy. Hotele wkomponowują się pięknie w otoczenie, a widok rozciągający się z nich zapiera dech w piersiach. Trzeba jednak rezerwować te miejsca na długo przed przyjazdem. Kwaterując się w którymś z hoteli możemy być przekonani o dyskrecji obsługi i luksusowych warunkach. Większość z nich oferuje baseny, spa, bary i inne atrakcje, zgodnie z gustem klienta.

Ponadto można skorzystać z oferty noclegowej prywatnych willi – jest ich ponad 400. Każda z nich oferuje piękny widok i pewne odosobnienie.

Ostatnią formą spędzania noclegu są grupy domków plażowych, jest to forma wypoczynku pośrednia między hotelem a willą – mimo pewnego odosobnienia, dzieli się ten teren z innymi turystami.  Większość z nich znajduje się przy samej plaży.

Na Saint Barthelemy nie znajdziemy bed and breakfast ani kempingów.

Hotel St. Gustaf zostanie otwarty ponownie!

Jeden z najlepszych hoteli na St. Barthelemy, czyli hotel Carl Gustaf, zostanie otwarty ponownie 5 listopada b.r. po krótkim remoncie i zmianie managera. Przebudowana została przestrzeń publiczna, a czternaście apartamentów zostało gruntownie odświeżone. Ponadto wykończono ogromny Apartament Królewski, restaurację, oraz dobudowano Boutique Spa.

Hotel Carl Gustaf znajduje się nad zatoką Gustavia Harbor, z pięknym widokiem na całą okolicę; hotelowa restauracja serwuje francuskie dania, a Spa proponuje zabiegi odmładzające przy użyciu najnowocześniejszych technik i naturalnych środków. Carl Gustaf jest jednym z najbardziej lubianych hoteli na St. Barthelemy.

Transport na Saint Barthelemy

Aby dostać się na wyspę, można przypłynąć promem z St Martin – jest to najtańszy sposób dopłynięcia tutaj. Można także wynająć łódź z St Martin lub katamaran. Na Saint Barthelemy znajduje się tylko jedno niewielkie lotnisko, Aéroport de St-Barthélemy, obsługujące jedynie niewielkie samoloty pasażerskie.

Najlepszym sposobem zwiedzania wyspy jest wynajem samochodu, trzeba mieć ukończone 21 lat – a w niektórych miejscach i 25. Trzeba jednak mieć na uwadze, że na tej wyspie znajdują się tylko dwie stacje benzynowe, i obydwie są zamknięte w niedzielę. Koszt wynajmu samochodu oscyluje między 35 a 60 euro.

W tej samej cenie można wynająć także motor lub skuter, jednak stan dróg może odstraszać do używania takiego środka przemieszczania się. Na wyspie nie ma środków transportu publicznego, za to jest wiele korporacji taksówkowych. Możliwy jest kurs po wyspie taksówką, trwający do 3 godzin. Przemieszczać można się także wynajętymi taksówkami wodnymi pomiędzy poszczególnymi punktami wyspy oraz małymi wysepkami wokół St Barthelemy. Wynajem rowerów nie jest polecany, podobnie jak i wspomniany wynajem motocykli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *