Kultura Saint Kitts i Nevis

Mieszkańcy Saint Kitts i Nevis są żarliwymi katolikami, i życie kulturalne wysp jest bardzo podporządkowane obchodom religijnym. Na obu wyspach można spotkać wiele kościołów z XVII wieku. Sama kultura zaś jest głęboko naznaczona wpływem afrykańskim.

Najważniejszym wydarzeniem jest karnawał, rozpoczynający się w połowie grudnia. Mają wtedy miejsce wybory lokalnej piękności oraz liczne maskarady. Od 1974 roku od połowy lipca do sierpnia na wyspach odbywa się festiwal – Culturama. Ponieważ miejscowi kochają muzykę, w ciągu roku odbywa się kilka wydarzeń muzycznych –  w lutym jest to Inner City Fest w Molineaux, w zielone świątki Green Valley Festival, w kwietniu Easterama in Village of Sandy Point, w miejscowości Tabernacle w sierpniu to Fest-Tab, i w okolicach tutejszego dnia niepodległości (19 września) La festival de Capisterre. W ramach obchodów można zobaczyć uliczne korowody, pokazy salsy, soca, calypso i steelpan.

Wytwory lokalnych artystów obejmują pejzaże, portrety, a także rękodzieła – rzeźby, dywany, plecenie kapeluszy.

Słynne postacie St Kitts i Nevis

Polityk Alexander Hamilton, osiemnastowieczny amerykański sekretarz skarbu pochodził z Nevis.

Sportowiec Kim Collins wygrał złote medale w biegu na  100 metrów na olimpiadzie w Sydney i brał udział w olimpiadzie w 2008 roku w Beijing.

Kathryn Bertine – pisarka pochodząca z Saint Kitts – reprezentowała wyspy na olimpiadzie letniej w 2008 roku w jeździe rowerowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *