Rozrywki na Montserrat

Montserrat jest jedną z najbezpieczniejszych wysp na całych Karaibach, co podkreślane jest w wielu przewodnikach. Obchodzi się tutaj nawet dzień policji, a wszelkie używki są nielegalne.

Wyspa ta oferuje turystom atrakcje zupełnie innego rodzaju, niż inne w obrębie Karaibów. Można przyłączyć się do obchodów urodzin królowej brytyjskiej 12 czerwca, święta kalabasza – rośliny używanej do produkcji instrumentów muzycznych (trzeci tydzień lipca), w maratonie po stoku wulkanu.

Zauważyć należy, że wulkan stanowi obecnie główną atrakcję Montserrat – z kilku tarasów, umieszczonych na wyspie, można obserwować jego pracę z bezpiecznej odległości. Istnieje także możliwość obejrzenie Plymouth, zasypanego popiołem wulkanicznym, nazwanego „współczesnymi Pompejami”.

Z atrakcji przyrodniczych można wymienić wycieczki z przewodnikiem po szlakach turystycznych w lasach tropikalnych. Zwolennicy nurkowania także znajdą coś dla siebie, gdyż w pobliżu plaż znaleźć można punkty wynajmujące ekwipunek do podwodnych wycieczek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *