Wyjątkowa wyspa Mustique

Wyspa Mustique to miejsce otoczone sławą i aurą niedostępności. Niewielki skrawek lądu w całości należy do przedsiębiorstwa Mustique Company, a geograficznie przynależy do Saint Vincent i Grenadyn. Mustique Company z kolei jest właścicielem większości obiektów na wyspie – willi, hoteli, ośrodków rekreacyjnych.

Dopływając do tego miejsca, możemy zakotwiczyć wyłącznie w Britannia Bay, jedynym miejscu udostępnionym dla turystów przez właścicieli wyspy. Wpływając do tej zatoki musimy uważać na płyciznę, zwaną Montezuma Shoal, a wyraźnie zaznaczoną na mapie. Można tu także dostać się samolotem czarterowym z Barbados lub Saint Vincent, lub którejś z wysp należących do Grenadyn.

Miejsce to jest ulubioną wyspą milionerów i sław medialnych z całego świata. Nie znajdziemy tu wielkich sklepów, lecz małe butiki, a w zatokach otaczających wyspę znajdują się jedynie pojedyncze jachty.

Na wyspie znajduje się 50 willi, sprytnie poukrywanych przed wzrokiem intruzów. Jedyny luksusowy resort to Cotton House (http://www.cottonhouse.net/),  posiadający w ofercie 20 pokoi. Utrzymany jest w stylu kolonialnym, zachowuje posmak plantacji. Jeśli jest się szczęściarzem, można zjeść kolację w towarzystwie Davida Bowie lub Tommiego Hillfingera.  Drugim miejscem na wypoczynek na wyspie jest elegancki Fire Fly Guest House (http://www.firefly-mustique.com/)z 4 apartamentami, który kiedyś był willą, i został przerobiony na hotel. Miejsce to wymaga wieczornego stroju w porze koktajlu.

Część z willi na Mustique należy do sław takich, jak Mick Jagger, David Bowie, Raquel Welch, Madonna… Najbogatsi tego świata przybywają tu, aby skryć się przed oczami ciekawskich i zaznać spokoju. Niemniej, niektóre z osób można spotkać w barze Basil’s Bar, jedynym zresztą lokalu o tym charakterze na całej wyspie (http://www.basilsbar.com/). Bar posiada typowo karaibski klimat, a ponadto odbywają się w nim przyjemne, kameralne koncerty.

Co poza tym oferuje ten skrawek lądu? Siedem cudownych plaż, mnogość miejsc do nurkowania, wędkowania, pływania, a przede wszystkim odpoczynek. Widoki na ocean, które są jednymi z najpiękniejszych na Karaibach. Ponadto wizyta w tym najbardziej snobistycznym zakątku świata może napawać dumą i pozostawić wiele miłych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *