Lotnisko Le Lamentin na Martynice

Naszą przygodę z Karaibami rozpoczynamy, lądując na lotnisku Martinique Aimé Césaire International Airport w Le Lamentin na Martynice. Znajduje się ono na przedmieściach Fort-de-France.

Lotnisko to funkcjonuje od 1950 roku. Obsługuje linie pasażerskie takie, jak Air Antilles Express, Air Canada, Air Caraibes, Air France, American Eagle Airlines , CanJet, Corsairfly,
Cubana de Aviación, LIAT, LTA, Miami Air, WestJet. Trasy najczęściej obejmują przeloty Francja – Martynika (z Orly lub Lyonu), Miami, Montreal i na pozostałe wyspy regionu. Można skorzystać tutaj także z lotów czarterowych, wybierając linie: FlyMontserrat na Montserrat, St Barth Commuter na Saint Barthélemy oraz Trans Anguilla Airways na Anguillę. Także z tego lotniska udać można się taksówką powietrzną, czyli małymi awionetkami na każdą z wysp karaibskich. Jak widać, miejsce to stanowi najważniejszy punkt turystyczny Karaibów, miesięczny ruch turystyczny oscyluje blisko 2 milionów pasażerów.

W samym budynku znajdziemy wiele udogodnień. Jest tu posterunek policji, przechowalnia bagażu i biuro do spraw bagażu zaginionego. Już na lotnisku można zadbać o zdrowie – znajdziemy tu aptekę i biuro szczepień. Miejsce posiada oczywiście wszelkie wymagane udogodnienia dla niepełnosprawnych. Ponadto znajdziemy tu trafikę, bank, kantor, sklepy z pamiątkami oraz sklepy wolnocłowe, kwiaciarnię i fryzjera. Swoje biuro ma tu także wypożyczalnia samochodów, więc od razu można zadbać o potencjalny środek transportu. Przed lotniskiem znajduje się parking i taksówki. Podróżni oczekujący na samolot mogą spędzić czas w restauracji, kawiarni lub w jednym z dwóch barów.

TIP!: Praktyka wskazuje, że wypożyczenie samochodu bezpośrednio na lotnisku lub w jego pobliżu jest kosztownym pomysłem i warto przejść kawałek dalej, podobnie rzecz ma się z taksówkami. Lepiej wyjść kawałek poza teren obiektu i oszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *