Atrakcje Trynidadu i Tobago

W każdym miejscu na Trynidadzie i Tobago można znaleźć coś wyjątkowego. Zacznijmy od miasta Port of Spain. Przeżywa ono w ostatnich latach prawdziwy rozkwit gospodarczy i turystyczny. Największą atrakcją miasta są odbywające się tutaj festiwale, zaś zabawa odbywa się wszędzie – na ulicach, w barach, restauracjach i trwa do bladego świtu. Tropikalne lasy schodzą aż nad Zatokę Paria, sprawiając, iż miasto posiada tropikalny i nieco dziki klimat, a widoki są niezapomniane.

Najważniejszym punktem miasta jest Park Queens Savannah oraz Promenada Brian Lara. Biurowce, budynki rządowe i firmy skupione są wokół Woodford Square. Znajduje sie tam: Katedra Holy Trinity, sąd, biblioteki, a niedaleko również muzeum. Na tym placu mieści się także piękny park. Dzielnica Belmont to głównie stare budynki podzielone wąskimi uliczkami, mieszkają tu głównie architekci i artyści oraz średnia klasa. Nie można zapomnieć także o licznych parkach.

Drugim znacznej wielkości miastem jest San Fernando, położone w zachodniej części wyspy, nad zatoką Paria. Znane jest głównie ze wzgórza San Fernando, skąd rozciąga się widok na cały region oraz na brzeg Wenezueli.

Warto udać się także na Harris Promenade, gdzie znajduje się ostatnia zmontowana na tej wyspie kolej parowa, obecnie będąca pomnikiem i atrakcją turystyczną.

Przenieśmy się na północny zachód Trynidadu. Chaguaramas to miejsce o pięknych widokach, znajduje się tu park narodowy. Znaleźć tu można nieopisaną liczbę rzadkich, egzotycznych roślin i zwierząt, ale teren ten znany jest przede wszystkim z wodospadu Edithjaskini Gasparee, ścieżki rekreacyjnej Macqueripe i Covign River, słonego stawu Chacachacare oraz latarni morskiej o tej samej nazwie. Niedaleko odwiedzić można Diego Martin, miasto położone w malowniczej dolinie North Range. Do samego miasta wlicza się liczne okoliczne wioski – Congo, Diamond Vale, Green Hill, Patna, Petit Valley, La Puerta, Rich Plain, River Estate i Sierra Leone. Wiele z nich odzwierciedla kulturę dawnych niewolników – tak więc, Congo jest typowo afrykańska, a Petit Valley – hinduska. Dodatkowymi atrakcjami Diego Martin należy są: młyn wodny i wodospady Blue Range. Drugą interesującą miejscowością jest Marabella, która z wioski rybackiej zamieniona została w luksusowy kurort. Dodatkowym jej atutem są zabytki –  ruiny starej fortecy MoorishKościół Iglesia de la Encarnación z 1505 roku, i wiele innych wspaniałych budynków. W Marabelli natknąć można się na światowe sławy, które czasem cumują swoje jachty w zatoce obok tej miejscowości.

Tobago nazywana jest klejnotem Karaibów i ruch turystyczny jest tutaj limitowany. Turysta nie znajdzie tu sklepów, restauracji, drogich hoteli. Życie na wyspie skupia się głównie w małych wioskach z niewielkimi sklepami, restauracjami, destylarniami rumu, domami wypoczynkowymi i kwaterami prywatnymi. Największym ośrodkiem turystycznym na Tobago jest jego stolica – Scarborough, gdzie znajduje się port, do którego przypływają statki i promy z Trynidadu. Wyspa ta stanowi jeden z ostatnich skansenów przyrody, nietkniętych cywilizacją. Magiczne, różnokolorowe rafy koralowe,  krystalicznie czysta woda, nieustający okres kwitnięcia lasów tropikalnych, bogata fauna i flora mogą sprawić, iż turysta może poczuć się przez kilka chwil jak Robinson Crusoe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *