Magia Ogrodów Balata

Na Martynice znajdziemy wiele unikalnych miejsc do zwiedzania. Jednym z piękniejszych jest z pewnością Le Jardin de Balata.

Ogród ten należy do prywatnego właściciela – Jean-Philippe Thoze, który założył go w 1982 roku, a dla zwiedzających otworzył w roku 1986. Historia miejsca może urzec: otóż Jean-Philippe spędził wiele lat swojego dzieciństwa w ponad stuletniej posiadłości swojej babci. Po jej śmierci nabył całą trzy hektarową posiadłość i stopniowo zaczął przekształcać ją w ogród, natomiast jej dom został zamieniony w muzeum ku jej czci.

Miejsce położone jest w malowniczym zakątku z widokiem na Pitons du Carbet. Okazy botaniczne były zbierane wiele lat, obecnie kolekcja liczy ponad 3000 tysiące gatunków, w tym 300 rodzajów samych palm. Kwiaty i rośliny tutaj posiadają najbardziej niewiarygodne i wymyślne kształty, jakie tylko można sobie wyobrazić, przykuwając wzrok i wzbudzając zachwyt. Zebrane z wielu zakątków strefy podzwrotnikowej, stanowią najbardziej bogaty ich zbiór na całych Karaibach.

Le Jardin de Balata podzielony jest na serię mniejszych, tematycznych ogrodów, tak więc znajdziemy tu ogrody orchidei, hibiskusów, ogród bambusowy, oraz wiele, wiele innych. Aby w pełni docenić urok tego miejsca, trzeba zwiedzać je przez wiele długich godzin. Dodatkową atrakcją jest obfitość rzadkich gatunków zwierząt – między innymi, czasem przemknie alejką gekon…

Ogród wraz ze swoimi krętymi ścieżkami, kolibrami przelatującymi nad głowami i setkami egzotycznych roślin sprawia wrażenie raju i jest pozycją obowiązkową dla każdego turysty, zwiedzającego Martynikę. Czynny jest codziennie między 9 a 17, wstęp wynosi 6.50 euro. Miejsce znajduje się około 10 km od Fort-de-France.

Dane kontaktowe:

Le Jardin de Balata
97200 Fort de France
Martinique, FWI

Telefon: +05-96-64-48-73
Fax: +05-96-64-73-40
Email: jardin-balata@wanadoo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *