Rozrywki na Kajmanach

Podstawową rozrywkę na Kajmanach stanowi nurkowanie na rafach koralowych. Właściwie niemal w każdym nadbrzeżnym zakątku tej wyspy można wypożyczyć sprzęt do nurkowania i udać się łodzią nad rafę koralową, gdzie spotkać można bogatą faunę: rekiny rafowe, mureny, stada barakud i wielkich tarponów, żółwie, rogatnice, papugoryby, pokolce, langusty i ogromne płaszczki.

Kajmany oferują jeszcze inne atrakcje.

Northwest Point na Kajmanie Wielkim znajduje się narodowa farma żółwi, czynna między 8.30 a 17. Można tutaj obejrzeć w stu betonowych zbiornikach żółwie w każdym stadium rozwoju – od maleńkich, kilku gramowych, do kolosów ważących około stu kilo. Farma ma nadzieję, ze zabiegi tam stosowane pomogą przywrócić taką ilość żółwi w wodach naokoło wysp, jaka występowała tam przed niemal całkowitym wymarciem tych zwierząt.

South Sound Road znajdują się stare domy w lesie świerkowym, jest to idealne miejsce na piknik. Natomiast tuz przed Isaac Village spotkać można gejzery, strzelające w górę strumieniami wody. Poza tym stojąc na brzegu, w niektórych miejscach można ujrzeć wraki statków.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że wskaźnik przestępczości znajduje się na niskim poziomie. Największe zagrożenie stanowią komary i silne słońce.

Nowe Spa

W Treasure Island Resort na Seven Mile Beach otwarto nowe centrum spa – Serenity Day Spa.

Można tutaj dokonać wyboru między wieloma formami relaksu – masażem terapeutycznym, odzywkami do ciała, aromaterapią, zabiegami dla paznokci. Kosmetyki używane w spa pochodzą z Francji i są w 100% organiczne. Na dwóch salach zabiegowych klienci mogą poddać się odprężającym zabiegom, których dokonują doświadczeni masażyści.

W ofercie znajduje się także zawijanie ciała, peeling, woskowanie, manicure, pedicure, przedłużanie rzęs. Jako prezent powitalny klienci otrzymują zniżkę 15% na wszystkie zabiegi w każdy wtorek, a także pamiątkowy certyfikat.

Nowy park dla dzieci w Spotts Newlands

Członkowie Rotary Club of Grand Cayman Sunrise otworzyli Cecile Crighton Community Park, który znajduje się na Chime Street i Mocking Bird Crescent. Na obszarze tym znajduje się wiele atrakcji, które mogą przyciągnąć rodziny z dziećmi – huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, ale także miejsca na grilla, ławki i stoły, boisko do gry w koszykówkę. Otwarcie takiego miejsca ma sprawić, aby młodzież i dzieci nie nudziły się na ulicy, lecz miały określone miejsce, do którego mogą się udać, i być może sprawi ono, że spadnie przestępczość wśród nieletnich.

Powstaje film o Kajmanach

Kilka dni temu napisaliśmy o filmie, kręconym na Trynidadzie, a teraz mamy podobną wiadomość z obszaru Karaibów.

Nieczęsto zdarza się, aby Kajmany były ukazane na dużym ekranie w pozytywnym świetle. Timothy Kelly, aktor urodzony na Kajmanach, podjął się reżyserowania filmu fabularnego „Waking the Sea”. Jak sam mówi, z powodów osobistych mieszkał osiem lat z dala od domu rodzinnego i bardzo za nim tęskni. Ten film ma wyrazić jego miłość do rodzinnych stron. Fabuła opowiada historię człowieka, który musi wrócić na Kajmany po dziesięciu latach z powodu śmierci matki. „Kajmany stanowią oś mojego filmu”, mówi reżyser.

Zapowiada się interesująco!

Jazz Fest 2010 odwołany!

Dzisiaj podano do informacji publicznej informację, że szósty Jazz Fest został odwołany.

Z oświadczenia wydanego przez kajmańskiego Ministra Turystyki można dowiedzieć się, że powodem tegorocznej sytuacji jest brak funduszy, oraz niewielkie zainteresowanie sponsorów tym wydarzeniem. Ponadto, zeszłoroczny Jazz Fest przekroczył budżet o pół miliona dolarów, gdyż w celu przyciągnięcia większej liczby gości, przeniesiono go z dotychczasowego miejsca, czyli Pageant Beach, na Camana Bay. Mimo szeroko zakrojonej akcji reklamowej oraz zaproszonych gwiazd takich, jak Alicia Keys – niestety nie przyniósł on spodziewanych zysków.

Organizatorzy z żalem odwołują tegoroczny festiwal i mają nadzieję, że przyszłoroczny zostanie zorganizowany bez problemów. Ponadto nie należy zapominać, że między 11 a 21 listopada odbędzie się Pirate’s Week. Mimo wszystko pozostajemy niepocieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *