Kuchnia Saint Martin/Sint Maarten

Kuchnia St. Martin/Sint Maarten opisywana zaliczana jest do jednej z najlepszych na świecie, kucharze z europy przyjeżdżają tu, aby zakładać własne restauracje. Francuska sztuka kulinarna króluje w całym swoim rozkwicie, z nieomylnym dodatkiem karaibskich smaków. Cuda kulinarne kosztują tu nieraz niebotyczne sumy, ale warte są tego, gdyż wielonarodowi mistrzowie kuchni starają się jak mogą, by zadowolić gusta klientów. Restauracje francuskie można znaleźć w każdym zakątku wyspy, a dodatkowo w części holenderskiej jest wiele lokali w stylu amerykańskim.

Smakołyki powstające na wyspie są bardzo lekko strawne, pozbawione tłuszczu. Szczególnie warte zasmakowania są frytki z dorsza – accrasbudyń kreolskinadziewany krabcolombo (specjalnie ugotowany kurczak z przyprawami i ryżem), blaff (marynowane w soku cytrynowym ryba lub owoce morza, gotowane w pikantnym rosole), wędzony kurczak, rekin, lambi (ślimak morski) i ośmiornica z ryżem. Do lokalnych specjałów zalicza się także rosół z dorsza, ti-nain morue – dorsza z bananami oraz raki podawane na wiele możliwych sposobów.

Narodowym napojem Saint Martin jest rum Guavaberry i przebywając na tej wyspie, należy koniecznie go spróbować.

Warto uważać na ceny, gdyż posiłek w tanim barze na plaży może okazać się tak samo kosztowny jak w wykwintnej restauracji. Na wyspie warto rezerwować każde wyjście do lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *