Kwaterunek na Kajmanach

Na Wielkim Kajmanie najważniejsze hotele zlokalizowane są w pobliżu plaż, z widokiem na ich piękno. Na Wielkich Kajmanach znajdziemy hotele sieciowe – HiltonMarriotRitz, ale także wiele niezależnych, miejscowych resortów.

Więcej hoteli i o większej ilości pokoi jest na Wielkim Kajmaniemniejsze i bardziej niezależne znajdują się na pozostałych dwóch wyspach – Kajman Brac i Małym Kajmanie. Ceny w dużych hotelach wynoszą od 160 dolarów wzwyż. Opłaty za nocleg wahają się tutaj sezonowo, najwyższy poziom osiągają w sezonie między grudniem a kwietniem, apogeum zaś w Boże Narodzenie i Nowy Rok. Standard hotelu też jest bardzo szeroki, począwszy od luksusowych, drogich apartamentów ze wszystkimi wyrafinowanymi udogodnieniami, poprzez klasę średnią a na bungalowie na plaży skończywszy. Wybór jest szeroki i na pewno każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na Kajmanach nie ma hosteli ani pól namiotowych, co więcej, rozbijanie namiotów na którejkolwiek z tych wysp jest nielegalne. Niemniej bardzo popularną formą kwaterunku jest wynajęcie najtańszego bungalowu lub pokoju i spędzanie całego dnia na plaży.

Carribbean Club

Carribbean Club to kondominium, składające się z trzydziestu siedmiu trzy pokojowych willi. Resort oferuje parking podziemny, obsługę hotelową 24 h na dobę, czyszczenie domków, centrum fitness, zaś za dodatkową opłatą prywatnego kucharza i prywatnego asystenta. Wille o powierzchni 2500 stóp kwadratowych posiadają doskonale zaopatrzoną i wyposażoną lodówkę, kuchnię, łazienkę, własne windy, granitowe blaty, elegancką pościel. Koszt noclegu w Carribean Club wynosi 1428 PLN za noc.

TBS na East End

Sześciu deweloperów zakończyło budowę nowych budynków mieszkalnych na Kajmanach, sponsorowanych przez rząd – podobne do polskiego TBS. Mieszkania, które można nabyć, mają powierzchnię 50, 74 oraz 90 metrów kwadratowych. Termin oddania ich w ręce nabywców planowany jest na grudzień bieżącego roku. Na obecną chwilę wykupiło je dopiero 26 osób. Mieszkania te są do nabycia dla osób z tymczasowym lub stałym obywatelstwem kajmańskim i z dochodem nie przekraczającym 30 000 dolarów kajmańskich rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *