Rozrywki na St Lucia

Rozrywki na tej wyspie sprowadzają się głównie do wędrówek krajoznawczych i wyjątkowych obiektów przyrodniczych. Główną atrakcję stanowią niewątpliwie siarkowe, gorące źródła wraz z jeziorem, w którym można się kąpać.  Można wspiąć się na Piton, gdzie szlak zaczyna się na 180 metrach a kończy na 800 metrach nad powierzchnią morza. Wspinaczka trwa około półtorej godziny, wstęp na górę zaś jest płatny i wynosi 30 dolarów.

Narodowy park utworzony w puszczy tropikalnej pokrywa 19 tysięcy akrów powierzchni – wspaniałe, bujne lasy, doliny i góry stanowią nie lada wizualną atrakcję. Rajskie ptaki, gigantyczne paprocie egzotyczne kwiaty, rzadkie ptaki, w tym papuga występująca tylko na tej wyspie mogą być wspaniałą gratką dla miłośników natury.  Wodospady Diamentowe znane są z wielu reklam i teledysków, a żołnierze francuscy mieli wybudowaną tutaj łaźnię. Wśród lasów znajdują się także gaje owocowe.

Na plaży Grand Anse znajduje się punkt obserwacyjny żółwi, a w niektórych miejscach na wyspie znajdują się specjalne miejsca do oglądania pięknych, rajskich ptaków. Zdecydowanie można powiedzieć, że Saint Lucia jest miejscem, na którym odnajdą się najlepiej miłośnicy naturalnego piękna przyrody.

“Przyzwoite teksty” podczas karnawału na St Lucia

htsstlucia.com – Zrzeszenie Zespołów Karnawałowych na St Lucia ogłosiło, że w tym roku piosenki karnawałowe mają być pozbawione „nieprzyzwoitych tekstów”. W ostatnim sondażu 77% procent badanych, biorących udział w wydarzeniach karnawałowych stwierdziło, że poziom utworów znacznie się obniżył. Jednakże nie podano definicji „nieprzyzwoitych tekstów” i każdy zespół będzie je ustalał w indywidualnym zakresie. Jest to pierwsze działanie o tym charakterze, podjęte dotychczas w związku z karnawałem.

Karnawał na St Lucia dobiegł do końca

„Nie ma nic słodszego nad karnawał”. 19 lipca rozpoczęła się na St. Lucia kulminacja kończąca coroczne obchody karnawału. Trwała ona do późna w nocy 20 lipca 2010. Taneczny korowód w Castries wykonał marsz po mieście określoną trasą, tą samą od trzech lat. Podobnie jak i w zeszłym roku, zespoły konkurowały między sobą na nadbrzeżu, umożliwiając mediom swobodne nagrywanie wydarzeń. Jak zwykle wydarzenie to tętniło życiem i kolorami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *