Karaiby z Martyniki na St.Maarten

 • OPIS REJSU

  Wulkany i mangrowce Martynika – St.Maarten (w jedną stronę)

  Akwen: Karaiby – Wyspy Nawietrzne
  Termin:
   6.11.2010 – 20.11.2010 (14 dni)

  Serdecznie zapraszamy na nową przygodę! Od 6 do 20 Listopada płyniemy wspólnie z pięknej Martyniki przez wyspy Podwietrzne do wspaniałego St.Maartin.

  Przez 14 dni wspólnie zwiedzimy najbardziej interesujące miejsca Martyniki, Gwadelupy, Dominiki, Antigui oraz Barbudy. 

Zobaczymy piękne plaże, lazurowe morze i piękne zakątki wielu wysp Karaibów nie myśląc jednocześnie o listopadowej pogodzie – deszczu, śniegu, wiatrów i wichrów w naszej ojczyźnie. Potrzebna Ci będzie jedynie niewielka ilość ubrań, dużo kremów uv, okulary przeciwsłoneczne i siła przyzwyczajenia do stałej temperatury 30 stopni Celsjusza!

  Serdecznie zapraszamy na wspólny rejs!
  Na Karaibach pływamy już od sześciu lat – znamy region, wiemy gdzie wejść, wyjść, co i jak zjeść, gdzie odpoczywać, spać, a gdzie pływać i nurkować. 

  Opis trasy:
  Płynąc na północ Martyniki po minięciu Daimond Rock odwiedzimy dwie urocze zatoki Ansę Noire i Anse Dufours z białą i czarną plażą.Następnego dnia zwiedzimy St. Pierre ruiny miasta zniszczonego przez wybuch wulkanu w 1902 roku. Miasto to nazywane było wcześniej Paryżem Antyli.

  Na Dominice kotwicząc w Roseau udamy się na treking w lesie deszczowym do Boiling Lake (jedno z dwóch gotujących się jezior na świecie). Zatrzymując się w Portsmouth na Dominice udamy się na wyprawę rzeką Indian River, która zabierze nas w głąb lasu deszczowego oraz zwiedzimy ruiny starego kolonialnego fortu.

  Na Gwadelupie zatrzymamy się przy wyspie Gosier następnie popłyniemy do stolicy Point de Pitre, aby rano udać sie w rejs kanałem rozdzielającym Basse Terre i Grande Terre.

  Następną odwiedzoną przez nas wyspą będzie Antigua zwiedzimy Nelson`s Dockyard oraz zachodnie wybrzeże wyspy kotwicząc przy piaszczystej plaży Deep Bay gdzie można zobaczyć wrak Andes.Jeśli wystarczy nam czasu popłyniemy na wschodnie wybrzeże wyspy i staniemy na uroczym osłoniętym rafami kotwicowisku przy Great Bird Island otoczonym małymi palmowymi wyspami.

  Płynąc dalej na północ odwiedzimy położoną na uboczu Barbudę z jej pięknymi najdłuższymi plażami na Karaibach.Będąc na Barbudzie udamy się lokalną łodzią na rozlewiska Codrington lagoon podziwiać największe siedlisko Fregat Morskich.

  Po opuszczeniu Barbudy udamy się na zachód ku wyspie St. Barthelemy. Zakotwiczymy w zatoce Colombier która jest częścią morskiego parku narodowego. Zakończymy nasz rejs na St. Maarten w zatoce Simpson Bay Lagoon.

  Trasa rejsu:
  1  dzień:przylot, transfer z lotniska, zaokrętowanie
  2  dzień: zakupy,Martynika Le Marin – St.Pierre  30Mm
  3  dzień: Martynika St.Pierre – Dominika Roseau 35Mm
  4 dzień: Dominika Roseau – Portsmouth 20Mm
  5-6 dzień: Dominika Portsmouth- Gwadelupa 45Mm
  7 dzień: Gwadelupa
  8 dzień: Gwadelupa przepłynięcie kanału – Antigua 50Mm
  9 dzień: Antigua   15Mm
  10 dzień: Antigua – Barbuda  35Mm
  11 dzień:   Barbuda 15Mm
  12 dzień:   Barbuda – St. Barthelemy 60Mm
  13 dzień: St. Barthelemy – St. Marteen 20Mm
  14  dzień: St. Maarten

  POBIERZ OFERTĘ REJSU (pdf 504kb)

  Koszty dodatkowe:
  – Składka do kasy jachtowej 100 EU i 150 USD. Kasa jachtowa przeznaczona jest na opłaty administracyjne, pobytowe, postojowe, zakup jedzenia, wody, paliwa do jachtu i pontonu. (Skipper nie składa się do kasy jachtowej). Kasa jachtowa rozliczana jest po rejsie.
  – Kaucja zwrotna 250EU

  Certyfikat ISSA:
  180 PLN/osobę – dla osób zainteresowanych. W trakcie trwania rejsu jego uczestnicy mogą odbyć szkolenie w standardach ISSA, które pozwala uzyskać certyfikat wykwalifikowanego członka załogi.

  Informacje dodatkowe:
  – Rezerwacja miejsca na jachcie następuje po uiszczeniu zaliczki.
  – Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

 • REJS
  • Termin: 06.11.2010-20.11.2010
  • Trasa:Trasa rejsu może ulec zmianie na  życzenie uczestników, z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub decyzji skippera mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników rejsu oraz samego jachtu.
  • Jacht:Płyniemy wygodnym katamaranem Lavezzi 40 Katamaran gwarantuje większy komfort bytowania i żeglugi niż jacht jednokadłubowy jest to szczególnie istotne w karaibskim klimacie. Lavezzi 40 posiada 4 duże dwuosobowe kabiny i dwie łazienki. Wyposażony jest w GPS, autopilot, ponton z silnikiem, lodówkę, radio z odtwarzaczem CD, panele słoneczne.
  • Opis jachtu w formacie PDF:Lavezzi40
  • Cena rejsu:1450EU – dwa miejsca w kabinie
   750EU – jedno miejsce w kabinie
  • Cena obejmuje:– czarter jachtu
   – usługi i dojazd Skippera
   – sprzątanie po rejsie
   – ponton z silnikiem zaburtowym
   – ubezpieczenie uczestników KL, NNW i BP
  • Typ dojazdu: Samolot
  • Warunki płatności:50% – w momencie rezerwacji miejsca
   50%
    – do 8 tygodni przed rejsem
  • Ocena rejsu: 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *