Słynne postacie z Wysp Dziewiczych USA

Postacie na Wyspach Dziewiczych, które zasłużyły się dla historii, najczęściej stanowią tak zwane lokalne sławy. Zacząć można od Davida Hamilton Jacksona, który założył gazetę – The Herald – która działała wbrew cenzurze duńskiej, mówiąc wprost o problemach pracowników na wyspie. Data jej założenia, czyli 1 listopada, stała się narodowym świętem wolności, obchodzonym każdego roku.

Frederick Augustus Pickering był pierwszym i ostatnim prezydentem wysp dziewiczych w roku 1884, ale już w 1887 stanowisko to objął komisarz brytyjski. Należy też wspomnieć, że był to prezydent afroamerykański.

John Pickering został w 1741 roku pierwszym gubernatorem wyspy i znany był jako plantator wyjątkowo wyczulony na ludzką krzywdę, po którego śmierci płakały setki niewolników.

Na Wyspach Dziewiczych jest też postać „matki folkloru” – Arony Petersen, która napisała książkę „Jedzenie i folklor na Wyspach Dziewiczych”. Kobieta ta znana jest z doskonałego zmysłu wyłapywania szczegółów miejscowej kultury, dzięki któremu zostały one uwiecznione w literaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *