Rewolucja w restauracjach

Burmistrz San Fernando zapowiedziała kontrolę wszystkich jadłodajni w mieście. Z powodu zgłoszeń o niewystarczającym poziomie higieny lub niedociągnięciach sanitarnych, które uderzają w interesy turystów, Marlene Coudray planuje regularne wizytacje w każdej z restauracji na wyspie. Każdy lokal musi przedstawić pełny zapis działań sanitarnych od samego początku swojego istnienia. Burmistrz San Fernando zapewnia, że w ciągu najbliższych miesięcy zostaną podjęte wszystkie możliwe działania, które sprawią, że poziom usług gastronomicznych osiągnie najwyższy poziom.

Nowe studio artystyczne

Taskk to nowe studio artystyczne, założone przez grupę młodych entuzjastów. jest ono wymarzonym studiem dla każdego artysty: łączy w sobie studio nagrań oraz agencję graficzną – dokonuje się tutaj obróbka video, obróbka zdjęć oraz wykonywane są zlecenia graficzne. Celem postawionym sobie przez założycieli jest dokonanie takich osiągnięć, które będą znane i rozpoznawane nie tylko na Karaibach, ale i na świecie. Studio jest „dzieckiem” grupki przyjaciół z dzieciństwa, którzy przy pomocy kilku komputerów MacPro oraz stacji Dell postanowiło stworzyć wyjątkowe produkcje. Studio planuje współpracować z koncernem T&T oraz z kilkoma z lokalnych artystów.

Nowe imperium mody?

Premier Trynidadu i Tobago, Kamla Persad-Bissessar ogłosiła, że przemysł związany z modą może stać się dla wysp alternatywnym rozwiązaniem gospodarczym. Obecnie, wyspy głównie mają dochód z wydobywania ropy i gazu. Sytuacja może jednak ulec zmianie…

W tym tygodniu projektantka Claudia Pegus została nagrodzona przez prezydenta za 30 lat dorobku w sferze mody. Działania, jakie podejmuje ona wraz z premier mają na celu uzmysłowienie ludziom, że moda to interes i duże pieniądze, a wykreowanie marki przynosi wielkie zyski, co z pewnością korzystnie odbiłoby się na gospodarce wysp.

Czyżby początek nowego imperium mody?

Międzypokoleniowa gra na steel pan

Organizacja non-profit “Golden Hands” zorganizowała w zeszłym miesiącu warsztaty gry na instrumencie steel pan dla dzieci i rodziców, mające ułatwić nawiązanie międzypokoleniowych kontaktów. Jest to kolejny sukces pedagogiczny w jej siedemnastoletniej historii. Nowością, podkreślaną przez organizatorów, stało się namawianie rodziców do wzięcia udziału w warsztatach wraz z pociechami. Zajęcia bardzo spodobały się wszystkim uczestnikom, ponadto drugim sukcesem jest zaszczepienie w nowych uczestnikach umiejętności grania na tym nieco zapomnianym instrumencie.

Wybory samorządowe na Trynidadzie

Dzisiaj, 26 lipca 2010, odbywają się na Trynidadzie wybory samorządowe. W związku z tym policja wydała oświadczenie, w którym ogłosiła stan gotowości. Upoważnionych do głosowania jest 999 tysięcy osób, a w wyborach z 2003 roku głosowało 38 procent. 134 kandydatów walczy o 14 miejsc. Obecnym rządem kieruje kobieta premier Kamla Persad-Bissessar. Wybory zostały przyspieszone – miały odbyć się za 2,5 roku, lecz z powodu zagadnień związanych ze wzrostem przestępczości i korupcji ich termin musiał ulec zmianie.

Powódź na Trynidadzie wywołała chaos

W związku z wczorajszym wybitnie obfitym deszczem, nie związanym z huraganami, znaczną część wyspy Trynidad dotknęła powódź.

Wyjątkowo silne opady trwały godzinę, powodując kompletny paraliż na większej części wyspy. ODPM (Biuro do Spraw Klęsk Żywiołowych) ogłosiło, że South Quay w Port-of-Spain, Morvant Junction, MovieTowne/Hasely Crawford Stadium i Priority Bus Route są kompletnie zalane wodą, natomiast osunięcia gruntu zanotowano w Morvant i wzdłuż North Coast Road.

Większa część Port-of-Spain została ewakuowana, natomiast same opady wywołały ataki paniki i kompletny chaos na drogach. Dzisiaj podjęte są działania, mające na celu osuszenie dróg i doprowadzenie ich do stanu używalności, natomiast większa część urzędów została zamknięta.

Władze wyspy zaniepokojone są sytuacją, gdyż jeśli skutki deszczu były tak opłakane, strach pomyśleć, jak wyspa zniesie potężny huragan.