Kwaterunek na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Kwaterunek znaleźć można na następujących wyspach: Anegada, Virgin Gorda i Jost Van Dyke. Nie znajdziemy tu hoteli sieciowych, jedynie marki lokalne, lecz ich standard jest bardzo wysoki. Wiele z hoteli znajduje się na samej plaży. Wiele z nich oferuje pełen komplet wypoczynkowy, baseny i centra spa. Znajduje się tu także kilka hosteli. Ciekawostką jest fakt, że łatwo znaleźć tu tani nocleg pod namiotem, nie ma tu problemu z noclegiem pod gołym niebem. Na Wyspach Dziewiczych znajdziemy wiele resortów o charakterze ekologicznym, domków typu bungalow i domków na plaży. Bez problemu znajdziemy także lokalizacje typu bed and breakfast. Część plantacji przerobiona została także na pensjonaty dla gości, ze szczególnym uwzględnieniem apartamentów dla nowożeńców, i nocleg na nich stanowi niezapomniane przeżycie.
Rozpiętość cenowa jest naprawdę bardzo szeroka, i oczywiście zmienia się w zależności od sezonu, drożej jest w okolicach nowego roku.

Transport na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Na Wyspy Dziewicze najłatwiej dostać się drogą powietrzną. Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych znajdują się trzy lotniska: Terrence B International Lettsome Airport Virgin Corda Airport orazCaptain Auguste George Airport. Pomiędzy poszczególnymi wyspami istnieją połączenia promowe, które poza wyspami należącymi do Wielkiej Brytanii kursują także na St Thomas i St John. Przy wjeździe wymagane jest okazanie paszportu.

Do poruszania się między wyspami najlepiej korzystać z taksówek wodnych, które są stosunkowo niedrogie. Do poruszania się po wyspach najlepiej wynająć samochód, aczkolwiek warunki nie należą do najłatwiejszych. Drogi są wąskie, pełne dziur, a w terenach poza miejskich można napotkać stada kóz lub krów. Na wszystkich wyspach obowiązuje ruch lewostronny. Cena wynajmu za dobę waha się między 60 a 100 dolarami.

Oczywiście, można także skorzystać z taksówek lub autobusów, które poruszają się między ważniejszymi miastami na każdej z wysp, lecz tu autobus najczęściej przybywa raz na godzinę. Poza tym pomiędzy poszczególnymi wyspami bardzo łatwo można poruszać się awionetką lub helikopterem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *