Kuchnia Brytyjskich Wysp Dziewiczych
Kuchnia Wysp Dziewiczych charakteryzuje się dużą ilością owoców i zasadniczo są dość słodkie. Na przykład zupa z czerwonej fasoli jest mocno dosłodzona, mimo, iż gotowana jest z wieprzowiny i pomidorów, podobnie klasyczne danie z wyspy – Tannia – przygotowywana z owocu o tej samej nazwie, solonego mięsa, pomidorów, cebuli i przypraw. Innym smakołykiem z wysp jest sałatka ze śledzia, zawierająca tę rybę, ziemniaki, cebule, paprykę, oliwki, marchewkę i jajka na twardo. Fungi to miejscowe określenie na pierogi z mąki kukurydzianej, które często podawane są na słodko z cukrem, mlekiem, rodzynkami i cynamonem. Okra jest głównym warzywem na wyspie, podobnym do ziemniaka, podawanym z mięsem z dodatkiem tłuszczy, papryki, pomidorów i przypraw. Accra to frytki zrobione z okry, bardzo popularne na wyspach. Wegetarianie odnajdą swój przysmak pod postacią ryżu z groszkiem, tutaj zwanym gunga lub congo.
W miejscowym menu znajduje się masa ryb, czasem zwanych dość dziwnie – Ole wife, doctors, porgies, grunts. Ryby są często gotowane w bulionie z dodatkiem cytryny, ziół, papryki, pomidorów. W podobny sposób podawane są konchy, lecz do nich dodaje się kardamon.
Jako deser nęci słodki ziemniak z cukrem, jajkami, masłem, mlekiem, cynamonem, rodzynkami i migdałami, lub lody z mango, guawy, banana lub papai. Smaczne są także pierogi ze wspomnianymi owocami, albo z jabłkami i wiśniami. Pije się tutaj głównie rum Cruzan, który można wywieźć poza standardowymi 5 litrami alkoholu, lub soki z owoców, oraz wodę, która jest wyjątkowo dobrej jakości.
Słynne osoby na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych
Postacie na Wyspach Dziewiczych, które zasłużyły się dla historii, najczęściej stanowią tak zwane lokalne sławy. Zacząć można od Davida Hamilton Jacksona, który założył gazetę – The Herald – która działała wbrew cenzurze duńskiej, mówiąc wprost o problemach pracowników na wyspie. Data jej założenia, czyli 1 listopada, stała się narodowym świętem wolności, obchodzonym każdego roku.
Frederick Augustus Pickering był pierwszym i ostatnim prezydentem wysp dziewiczych w roku 1884, ale już w 1887 stanowisko to objął komisarz brytyjski. Należy też wspomnieć, że był to prezydent afroamerykański.
John Pickering został w 1741 roku pierwszym gubernatorem wyspy i znany był jako plantator wyjątkowo wyczulony na ludzką krzywdę, po którego śmierci płakały setki niewolników.
Na Wyspach Dziewiczych jest też postać „matki folkloru” – Arony Petersen, która napisała książkę „Jedzenie i folklor na wyspach dziewiczych”. Kobieta ta znana jest z doskonałego zmysłu wyłapywania szczegółów miejscowej kultury, dzięki któremu zostały one uwiecznione w literaturze.