Sławni mieszkańcy Antigui i Barbudy

Wprawdzie Antigua i Barbuda to kraj niewielki, liczący obecnie około 85 tysięcy mieszkańców, ma jednak swoich sławnych przedstawicieli także poza granicami państwa. Należy do nich między innymi artysta wodewilowy i jeden z pionierów branży filmowej Bert Williams oraz pisarka Jamaica Kincaid.

Antigua i Barbuda słynie też z pięknych kobiet, które zdobywają nagrody w konkursach Miss Świata i Miss Universe – są to Shermain Jeremy i Kai Davis. A jako że Karaiby to kraina krykieta wśród znanych mieszkańców wysp musieli znaleźć się także i mistrzowie w tej grze czyli Sir Vivian Richards, Andy Roberts i Curtley Ambrose.

Tip! Więcej o regionalnych wyborach miss Karaibów – zapraszamy na stronę Jaycees Queen Show.

Trzeba też wspomnieć innego sportowca, Maurice’a Hope’a, byłego mistrza wagi średniej juniorów. Warto również wiedzieć, że Antigua i Barbuda to przybrany dom dla wielu innych znanych na całym świecie celebrytów. Spośród nich najbardziej zadomowiony jest Nick Maley zwany „Yoda Guy” (Maley pracował jako charakteryzator przy hollywoodzkich superprodukcjach, także na planie „Gwiezdnych Wojen” tworząc kukiełkę Yody właśnie), który mieszka tu na stałe.

Ponadto swoje rezydencje mają tu Oprah Winfrey, która nawet polecała Antiguę i Barbudę w jednym z rankingów Forbesa na najlepsze miejsce na wakacje dla miliarderów oraz Eric Clapton, Timothy Dalton, Silvio Berlusconi i Giorgio Armani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *