Antigua i Barbuda – noclegi

Jeżeli chodzi o infrastrukturę noclegową Antigua jest znacznie lepiej rozwinięta niż Barbuda, dlatego to właśnie na tej wyspie najprawdopodobniej najłatwiej znajdziemy lokum na czas pobytu.

Za to w Lower Bay na Barbudzie można wynająć sobie prywatną wysepkę dla maksymalnie 18 osób. Cena za dzień to bagatela 18 tys. USD (plus podatek i obsługa), ale jeśli zbierzemy sporą ekipę to ta przyjemność wyjdzie nas po tysiąc dolarów na głowę.

Ten luksusowy ośrodek nazywa się Lighthouse Bay Resort i poleca go między innymi The New York Times. Również za tysiąc dolarów, ale za miesiąc, można wynająć pokój w Buckley’s Village (Antigua), cena za dzień to 50 lub 60 $ w zależności od sezonu.

Za pokoje w hotelach położonych w nieco lepszych lokalizacjach będziemy musieli zapłacić 125-165 USD. Warto też wspomnieć ośrodek domków Antigua’s Yepton Estate Cottages, który w 2009 roku został wymieniony na prestiżowej liście najlepszych hoteli na świecie (Expedia® Insiders’ Select™ List) i znalazł się najwyżej (123 miejsce) ze wszystkich ośrodków wypoczynkowych na Karaibach. Koszt noclegu w tym miejscu w zimie to 210 lub 265 USD w zależności od rodzaju pokoju.

Tip! Standardem na Antigua i Barbuda są lokalizacje klasy Blue Waters Resort. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *