Aktywność i rozrywka na Antigui i Barbudzie

Plaża to dopiero początek, tak właśnie reklamują się karaibskie wyspy Antigua i Barbuda. Rzeczywiście rozrywek jest tu znacznie więcej i nie są to tylko „typowe” karaibskie sposoby na spędzanie czasu jak nurkowanie, żeglowanie lub imprezowanie w tętniących życiem nocnych klubach i dyskotekach.

Na miłośników przyrody czeka wyprawa na Barbudę, gdzie żyje olbrzymia populacja ptaków z gatunku fregata wielka (Frigate Bird Sanctuary w Codrington Lagoon). Fani regularnego zwiedzania koniecznie powinni zwrócić uwagę na doki i dawną stocznię czyli Nelson’s Dockyard (English Harbour, Antigua), wybudowane w 1725 r. – jest to obecnie jedyny na Karaibach, ale także świecie przykład tego typu zabudowań w stylu georgiańskim. Warto je odwiedzić szczególnie w trakcie kwietniowego Tygodnia żeglarskiego (Sailing Week) lub innych regat, które organizowane są przy prawie każdej możliwej okazji.

Na wyspie odnowiono ostatnio wiele budynków reprezentujących architekturę kolonialną, do podziwiania zwłaszcza w English Harbourtown. Warto również wiedzieć, że wiele zabudowań na wyspach, w których obecnie znajdują się bary lub sklepy, to dawne wiatraki służące do produkcji cukru trzcinowego.

W Betty’s Hope (Antigua) odrestaurowano dwa z nich – jest to więc ciekawy pomysł na wycieczkę. Zachęcamy również do wyprawy na wzniesienie Shirley Heights nad miastem English Harbourtown, gdzie znajdują się dawne fortyfikacje, a przede wszystkim rozciąga się stąd piękna panorama miasta, portu i zatoki.

Aby bliżej poznać mieszkańców Antigui warto też w piątkowy lub sobotni poranek udać się na targ w południowej części St. John’s, gdzie można podziwiać wyroby lokalnego rzemiosła, kupić egzotyczne owoce i podejrzeć mieszkańców w ich codziennych czynnościach. Jeśli chcemy zobaczyć, co robią od święta, koniecznie trzeba Antiguę i Barbudę odwiedzić w trakcie karnawału, który trwa 10 dni na przełomie lipca i sierpnia.

To czas radości, zabawy, barwnych strojów, tańca i przede wszystkim muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *