Kuchnia Anguilli

Patrząc na anguilskie hotele i restauracje można z łatwością odgadnąć, jakiego rodzaju turystów oczekuje się na wyspie. Przede wszystkim podróżników o wyrafinowanym guście, ceniących sobie luksus, wygodę i najwyższą jakość.

Anguilla aspiruje ponadto do miana kulinarnej stolicy Karaibów, co jest szeroko podkreślane w jej materiałach reklamowych. Tego rodzaju podejście oznacza oczywiście wyższe ceny oraz odejście od prostych karaibskich potraw na rzecz kuchni znacznie bardziej wyrafinowanej i mocno zeuropeizowanej.

Mimo swego niezbyt dużego obszaru Anguilla może się poszczycić 70 lokalami gastronomicznymi także z kuchnią azjatycką, włoską lub francuską, które corocznie wygrywają w rankingach na najlepsze karaibskie restauracje. Podstawą dań na Anguilli są ryby i owoce morze a szczególnie homary.

Anguilla wita też z szeroko otwartymi ramionami miłośników wina. Najlepiej zaopatrzone piwnice mają Malliouhana Hotel & Spa (25 tys. butelek wina) oraz restauracja Koal Keel z wynikiem 35 tysięcy win. Na koniec warto wspomnieć, że anguilska destylarnia rumu, bo w końcu to głównie z tych alkoholi słyną Karaiby, nazywa się Pyrat Rum Distillery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *